Але школярі старшого віку і студенти сплять набагато менше, адже витрачають багато часу на навчання і активне соціальне життя.
Сингапурські вчені встановили: в умовах нестачі часу на повноцінний сон під час навчання п'ять годин сну вночі і півтори години денного сну є більш сприятливим режимом для когнітивних здібностей, ніж нічний сон протяжністю 6,5 годин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як денний сон впливає на здоров'я?Як пише журнал Sleep, подібний висновок зробили після експерименту за участю 58 підлітків від 15 до 19 років, які кілька днів провели в гуртожитку під наглядом медиків, які стежили за їх сном за допомогою полісомнографії.
"Учасники, які спали 5 годин вночі і 1,5 години вдень, відрізнялися кращою робочою пам'яттю, швидкістю обробки інформації і відчували себе менш сонними, ніж учасники, які спали близько 7 годин. Їх настрій впродовж дня також було краще", - розповіли вчені про результати експерименту.
Але хоча розбивання сну на нічний і денний відпочинок виявилося ефективнішим для когнітивних здібностей підлітків, вчені відзначили: при такому режимі стає вищим рівень глюкози в крові, що означає підвищений ризик розвитку діабету. Крім того, когнітивні здібності людей, які так спали, в цілому були гірші, ніж в ті дні, коли дозволялося спати до дев'яти годин за ніч.