Нестача сну з повноцінною глибокою фазою, що зустрічається у любителів поспати вдень, призводить до появи білка, який руйнує нейрони головного мозку.
Американські медики встановили, що сонливість в денний час може свідчити про ризик розвитку деменції. В ході дослідження були проаналізували дані 119 осіб старших 60 років, які відчувають дефіцит сну в глибокій фазі. Їм видали переносні електроенцефалографічні монітори для фіксації мозкових хвиль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Денний сон покращує здоров'я гіпертоніківВчені виявили, що у їхніх пацієнтів був підвищений вміст тау-білка, який руйнує нейрони і утворює в мозку нейрофібрилярны клубки, які виявляються при хворобі Альцгеймера.
Відзначається, що до такого негативного ефекту призвела саме нестача сну з повноцінною глибокою фазою. В основному це спостерігалося у тих, хто спав в денний час доби.
Хвороба Альцгеймера - різновид старечого недоумства, що виявляється тотальною деменцією з прогресуючим розпадом пам'яті і корковими вогнищевими розладами.
Раніше повідомлялося, що денний сон більше 40 хвилин збільшує ймовірність розвитку захворювань, пов'язаних з порушенням обміну речовин.