Вітамін D можна отримати не тільки лежачи під сонцем. Так в основному вважають жителі північних регіонів, яким не вистачає тепла. Тому за вітаміном D вони ходять в солярії.
Однак, вчені пропонують не губити своє здоров'я. Вони рекомендують отримати цей необхідний елемент з добавок або продуктів харчування - грибів, яєць, соєвого молока і риби.
Також вважається, що смаглявим людям не потрібен сонцезахисний крем. Вони впевнені: ультрафіолетова радіація на них не діє. Але це теж міф.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому не можна відвідувати солярій?Крім того, існує думка, що шкідливі тільки промені середнього діапазону. Люди стикаються з двома типами ультрафіолетової радіації: променями середнього діапазону (UVB) і довгохвильовими променями (UVA). І саме про UVB-промені відгукуються негативно. Їх звинувачують в опіках і появі пухлин. Проте це не означає, що UVA-промені корисні. Навпаки, вони прискорюють процеси старіння, сприяють появі зморшок і пігментних плям.
Крім цього деякі вірять в безпеку раку шкіри. З кожним роком кількість людей зі злоякісними пухлинами на шкірних покривах стає все більше. Ця недуга менш небезпечна, ніж онкологія мозку або підшлункової залози. Але надія на здорове життя скорочується при ризику розвитку злоякісної меланоми. В Америці щогодини від раку шкіри помирає людина.
Немає опіків - все в порядку! Проте будь-які сонячні ванни або похід в солярій небезпечні. Поняття "здорова засмага" не існує. Засмага сама по собі підсилює схильність до смертельного захворювання.