У деяких випадках, наприклад, при сильному запаленні сальних залоз, солярій може не тільки не "замаскувати" дефекти шкіри, але навіть посилити висип. А при елементарному недотриманні рекомендацій косметолога за шоколадну засмагу доводиться розплачуватися передчасним старінням шкіри (фотостарінням), яке викликає появу на шкірі пігментних плям, судинних зірочок, висушування, втрату пружності та еластичності шкіри.
Фотостаріння також підвищує ризик появи меланоми - злоякісної пухлини шкіри. Особливо схильні до цієї небезпеки люди, які: мають дуже світлий колір шкіри, світле і руде волосся (т.зв. 1-й фототип); перенесли сильний сонячний опік, особливо в дитинстві; мають опуклі родимі плями більше 1 см, численні родимки (більше 100); мають близьких родичів, що страждають на меланому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Солярій вкорочує життя на декілька роківАбсолютно протипоказаний солярій тим, у кого є серйозні проблеми з серцево-судинною системою, активна форма туберкульозу, бронхіальна астма, захворювання крові, підвищена функція щитоподібної залози, пухлини, варикозне розширення вен (або ж схильність до нього), гострі запальні процеси.
Солярій не варто відвідувати вагітним жінкам, людям з підвищеною температурою, тим, хто приймає антибіотики, гормональні препарати, психотропні і сечогінні засоби (ці препарати викликають фотосенсиблізацію, тобто підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету, через що вона легше може обгоріти). Також не біжіть засмагати відразу після відвідування лазні, басейну або сауни.