Виробники косметики вирішили підтвердити потенціал феромонів науково. Вони перевірили в експериментах ефекти п'яти летючих кислот (оцтової, пропанової, метіилопропанової, бутанової і метилбутанової), часто об'єднуються під одним красномовним терміном «копулінами».
Перше дослідження за участю 50 жінок показало, що люди виробляють ті ж копулінами, що і примати, при цьому концентрація копулінамів збільшується під час овуляції, тобто на піку фертильності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запахи допоможуть кинути куритиВ іншому дослідженні брали участь вже чоловіки. Як виявилося, після експозиції копулінами, представники сильної статі схильні завищувати привабливість жіночих облич. Крім того, під впливом цього класу феромону у учасників підвищувався рівень тестостерону. Контрольно дослідження підтвердило ці результати.
Крім цього дослідники також спробували синтезувати штучні феромони, дослідивши безліч зразків рослинної сировини. Як виявилося, найбільш преспективному у відтворенні ефекту копулінами дві рослини: ріжкове дерево (Ceratonia siliqua), що імітує дію жіночих копулінів, і жасмин звичайний (Jasminum officinale), який також виявив себе як приманка для чоловіків.