Ті, хто хворів коронавірусною інфекцією можуть бути носіями захворювання
Чи можуть ті, хто перехворіли ковідом, заражати інших людей?
Організація Public Health England, що є структурою Міністерства охорони здоров'я Великобританії, опублікувала звіт про дослідження, автори якого вивчали особливості імунітету у перехворілих ковідом людей. Вченими були зроблені висновки, які не можуть не насторожувати.
Дослідники прийшли до висновку, що імунітет до COVID-19, що формується в організмі після перенесеної інфекції, є тимчасовим явищем. До того ж згідно з їхніми даними, які перехворіли на ковідом люди можуть зберігати заражувальну здатність.
«Пацієнти, які перехворіли на COVID-19, набувають імунітету до вірусу як мінімум на п'ять місяців, але при цьому можуть залишитися переносниками захворювання», - йдеться в звіті.
Мова не йде про те, що кожен, хто переніс інфекцію може заражати інших людей. Згідно з отриманими даними, незаразними продовжують залишатися лише «деякі з пацієнтів». За словами вчених, у цих перехворілих зберігається «велика кількість вірусу», що і робить їх переносниками інфекції навіть при відсутності ознак хвороби.
Все це, зазначають експерти, свідчить про необхідність суворо дотримуватися відомих сьогодні заходів, які спрямовані на запобігання зараженню. Перехворілим, по можливості, не слід бувати в людних місцях. Також для них залишаються актуальними вимоги про носіння масок і дотримання соціальної дистанції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою