Чому виникає пришвидшене серцебиття і чим воно небезпечне
Тахікардія: симптоми та причини
Як і чому може виникнути тахікардія?
Серце перекачує нашу кров, як насос. І ця робота забезпечується шляхом синхронного скорочення м'язів передсердь і шлуночків. Розмірений і точний ритм контролюється нервовим вузлом, який посилає імпульси по нервових волокнах, що оперізує серцевий м'яз.
Якщо відбувається збій в "командному центрі" - синусовому вузлі, переважно генераторі нервових імпульсів - може порушити нормальний ритм скорочень серця.
Тахікардія виникає в тому випадку, коли синусовий вузол починає генерувати велику кількість імпульсів, завдяки чому частішає число серцевих скорочень.
Найчастіше тахікардія - явище тимчасове, яке викликається зовнішніми подразниками і самостійно проходить. Але іноді прискорене серцебиття - грізна ознака, яка може свідчити про те, що насувається серцева катастрофа або серйозні проблеми з ендокринними органами.
Чому виникає тахікардія?
Найчастіші і найбільш безпечні причини тахікардії: -стрес -інтенсивне фізичне навантаження
Таке серцебиття, як правило, проходить самостійно. Воно нетривале, не заподіює незручності пацієнтові і не вимагає медикаментозного лікування.
Прискорене серцебиття може супроводжувати багато захворювань: -залізодефіцитну анемію середнього та тяжкого ступеня -гіпертонію -ішемічну хворобу серця -патології щитовидної залози (гіпертиреоз) та ін.
Особливу небезпеку становить серцебиття, яке супроводжується наступними патологічними симптомами: -задишкою і відчуттям нестачі повітря -безсонням або кошмарами -частими перепадами настрою (необгрунтованими) -незрозумілою втомою і постійної "розбитістю" -відсутністю апетиту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму