Пробудження "не на тому боці ліжка" може з легкістю вбити настрій на весь день. Зробити його більш продуктивним і знизити рівень стресу допоможуть кілька правил і дотримання певного ранкового ритуалу
Натискати кнопку "повтору сигналу" на будильнику
Провести в ліжку ще кілька хвилин перед тим, як остаточно прокинутися, завжди заманливо, але кнопка повтору сигналу може принести більше шкоди, ніж користі. Сон, який огортає мозок на п'ять-десять хвилин, не відновлює сили і може зробити організм ще більш сонним.
"Велика частина останньої частини нашої фази сну складається з швидкого сну, який вважається відновним. Тому, якщо ви натискаєте кнопку повтору, то ви порушуєте цей процес", - пояснив лікар Ріна Мехра. Спеціаліст порадив встановити будильник на той час, коли прокинутися простіше і уникати функції повтору сигналу, щоб після пробудження відчувати себе відпочилими.
Спати в позі "клубка"
Для деяких сон в позі "клубка" є нормою, проте лікарі радять гарненько розтягнутися після пробудження. Це посилить кровообіг, за рахунок чого організм отримає необхідну енергію і дозволить бадьоро встати з ліжка.
Перевіряти електронну пошту
Sleep Advisor опитав 1000 осіб і виявив, що 17% з них в першу чергу перевіряють з ранку електронну пошту на смартфоні. Однак вчені стверджують, що така звичка підвищує рівень стресу і може негативно позначитися на настрої вдень. Фахівці радять спочатку дати собі час прокинутися.
Пити каву
Для багатьох кава - це в першу чергу мотиватор встати з ліжка. Але якщо хтось прокидається дуже рано, то краще почекати, перш ніж варити її. Відомо, що кофеїн впливає на вироблення кортизолу в організмі, який також називається гормоном стресу. Згідно з дослідженням протягом дня відбувається три сплески кортизолу. Вживання кави до 10 години ранку може зробити кофеїн неефективним і порушити вироблення цього гормону. Експерти рекомендують трохи зачекати, ніж зробити перший ковток кави.
Залишатися в ліжку
Ліжко має бути "святилищем", призначеним виключно для сну. Якщо прокидаючись вранці, залишатися в ліжку якийсь час, то можна запутати мозок, який почне сприймати його як місце неспання. В результаті в майбутньому можуть виникнути проблеми через безсоння. Якщо після пробудження все ще хочеться розслабитися, краще пересісти на улюблений диван, порадили медики.