Діагностика та профілактика захворюванняЛікарі, до прикладу в
УЗД Львів - ціни рекомендують кожній жінці щороку проходити профілактичні обстеження, які включають: УЗД молочних залоз, консультацію гінеколога та мамографію жінкам після 50 років. На початкових стадіях хвороба може ніяк себе не проявляти. Часто жінки самостійно знаходять у себе якісь зміни у тканинах молочної залози. Саме тому важливо вчасно звертатись за допомогою спеціаліста. Жінку повинні насторожити зміни розміру та форми грудей, виділення із сосків, втягнутість сосків, зміну структури шкіри на грудях (почервоніння, запалення, надмірна сухість).
Пацієнтки, які перебувають у групі ризикуНауковці виділили кілька факторів, які збільшують шанси захворіти на рак молочної залози.
1. Вік. У старших жінок частіше діагностують рак молочної залози. Канцерогени накопичуються в організмі впродовж всього життя і з віком можуть проявляти себе різними захворюваннями.
2. Генетика. Часто рак грудей може передаватись по жіночій лінії. Тому якщо у мами чи бабусі була ця хвороба, треба ретельніше ставитись до свого здоров'я.
3. Нерегулярні менструації. У жінок, які страждають порушеннями менструального циклу, гормональними порушеннями, хворобами щитоподібної залози також більше шансів почути страшний діагноз на прийомі у лікаря.
4. Травми. Травматизація молочних залоз безпосередньо не призводить до раку, але може суттєво вплинути на ваше здоров'я у майбутньому.
5. Відмова від грудного вигодовування. Існують дослідження, які підтверджують, що грудне вигодовування корисне як профілактика раку молочної залози.
6. Гінекологічні процедури. Збільшити шанс захворіти на рак грудей можуть викидні, аборти, завмерлі вагітності та навіть штучні пологи.
Лікарі рекомендують жінкам дотримуватись таких профілактичних заходів:
1. Використовувати контрацепцію, щоб унеможливити проведення абортів.
2. Уникати пошкоджень грудної клітини та ударів.
3. Годувати немовля до 6 місяців без введення прикорму.
4. Уникати потрапляння на груди сонячного проміння. В жодному разі не варто засмагати топлес.
5. Важливо нормалізувати раціон та відмовитись від шкідливих звичок.
6. Спати без бюстгальтера, обирати якісну та зручну білизну.
7. Будь-які препарати гормональної дії потрібно приймати тільки за призначенням лікарів.