Вчені до цих пір не до кінця розуміють, як працює сон. Наприклад, вони не можуть пояснити причину, по якій кожен відчуває бадьорість при різній кількості сну
Вчені виявили взаємозв'язок між здоровим сном і астроцитами
Довгий час вчені намагалися розгадати цей механізм, досліджуючи нейрони. Однак дослідники з Каліфорнійського університету впевнені, що на глибину і тривалість сну можуть впливати астроцити - так називається сукупність допоміжних клітин нервової тканини, що нагадує за формою зірку.
Група вчених виявила, що астроцити усіяні різними рецепторами, які дозволяють реагувати на сигнали від нейронів і інших клітин навколо. Дослідникам вдалося захопити дві подібні молекули - рецептори Gi і Gq. Виявилося, що кожна з них відповідає за певний аспект сну.
Провівши експеримент на мишах, їм вдалося встановити, що стимуляція Gq приводила до подовження сну, а взаємодія з Gi дозволяла поринути в більш глибоку фазу.
"Глибина і тривалість - це аспекти сну, які часто ігноруються і змішуються навіть в неврології. Але поділ цих різних аспектів і того, як вони регулюються, буде мати важливе значення в майбутньому для створення більш конкретних методів лікування сну", - відзначає один з головних авторів дослідження Тріша Вайдьянатан.
Експеримент також показав, що активність астроцитів поширюється на весь мозок: запуск цих клітин в одній частині кори може вплинути на поведінку нейронів в протилежній точці. За словами співавтора дослідження Кіри Посканцер, вчені хочуть глибше вивчити ступінь цього впливу і продовжити вивчення того, як різні астроцитарні рецептори працюють разом, впливаючи на сон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен