Інфекції сечового міхура - поширене захворювання, і в деяких випадках необов'язково відразу звертатися до лікаря
Професор-уролог розповіла, як лікувати цистит вдома
Ібупрофен замість антибіотиків
Багато людей, особливо жінки, хворіють інфекцією сечового міхура частіше, ніж нежиттю. І кожен раз виникають питання: йти до лікаря чи ні? Чим лікуватися: трав'яними біодобавками або антибіотиками? Відповіді дає уролог з Німеччини, професор Даніела Шульц-Лампель.
- Більшість пацієнтів і лікарі вважають терапію антибіотиками кращим засобом боротьби з гострою інфекцією сечовивідних шляхів. Але в більшості випадків можна обійтися і без них, - впевнена експерт.
За її словами, при подібних інфекціях без ускладнень добре зарекомендував себе ібупрофен, який має протизапальну і знеболюючу дію. Така альтернатива важлива для тих, хто часто хворіє циститом.
Для початку зігрійтеся
Професор-уролог радить звертатися до лікаря, коли біль в сечовому міхурі виникає вперше або коли в сечі з'явилася кров. Також, якщо через два-три дні хвороба не проходить або симптоми погіршуються.
- При перших симптомах - грілка на живіт або тепла ванна допоможуть розслабити м'язи сечового міхура і зменшити біль. Також добре багато пити, щоб вимивати бактерії, перш ніж вони розмножаться. Корисні трав'яні чаї, урологічні збори, які добре дезінфікують сечовий міхур, - рекомендує Шульц-Лампель.
В крайньому випадку - таблетки
Якщо через два-три дні симптоми посилюються, то все-таки потрібен антибіотик, наприклад, фосфоміцин або нітрофурантоїн. Причому, останній є антибіотиком тривалої дії і не впливає на кишкову флору.
Професор каже, що звичайний цистит проходить приблизно через тиждень. Якщо біль поширюється на область нирок і виникає температура, без лікаря і антибіотиків не обійтися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?