Жирова хвороба печінки є досить поширеним захворюванням, викликаним відкладенням зайвого жиру в цьому органі. У більшості людей симптоми відсутні, і стан не викликає серйозних проблем. Однак в деяких випадках воно може привести до серйозного пошкодження печінки
Жирова хвороба печінки: перші "тихі" зміни в організмі назвали лікарі
Класичні симптоми включають нудоту, блювоту, біль у правому верхньому квадранті живота і пожовтіння кольору шкіри. Проте існує ще кілька "тихих" ознак, які часто ігноруються.
"Печінка відповідає за багато важливих функцій, і в разі захворювання або травми втрата цих функцій може завдати значної шкоди організму", - попередили лікарі.
Втома і слабкість
При зверненні до лікаря люди із захворюваннями печінки в першу чергу скаржаться на постійну втому. При цьому причина поразки органу значення не має. Це може бути вірусний гепатит, надмірне вживання алкоголю або спадкова хвороба.
"Пов'язана з цим втома може бути періодичною або постійною, легкою або виснажливою. Однак немає ніякого зв'язку між тяжкістю захворювання печінки і ступенем стомлюваності ", - відзначили фахівці.
За їх словами, пацієнти з мінімальним ураженням печінки можуть страждати від сильної втоми, в той час як люди з важким захворюванням печінки можуть зовсім її не відчувати. Згідно з дослідженням, опублікованим в Національній бібліотеці медицини США, стомлюваність є найбільш частим симптомом, про який повідомляють пацієнти із захворюваннями печінки.
Хоча основний патогенез втоми в цьому випадку поки ще до кінця не визначено, вчені вважають , що вона пов'язана зі змінами передачі сигналів між ураженою печінкою і мозком.
Втрата ваги
При захворюванні печінки також спостерігається безпричинна втрата ваги. У цьому випадку вона йде без дієти і фізичної активності. Втрата більше 5 кг маси тіла протягом 6-12 місяців повинна стати приводом для звернення в лікарню.
Причини жирової хвороби печінки
Хоча у деяких хвороба розвивається без будь-яких супутніх хронічних станів, є ряд чинників, який підвищує ризики. До них відноситься:
• ожиріння або надмірна вага; • діабет 2 типу або інсулінорезистентність; • метаболічний синдром.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен