При деяких захворюваннях використання антибіотиків необов'язкове і навіть може нанести шкоду
Які хвороби можна лікувати без антибіотиків
Антибіотики діють проти бактерій, але безсилі проти вірусів, тому і приймати ці препарати треба тоді, коли це має сенс. На думку експертів, майже в 80% випадків лікарі призначають лікування антибіотиками заради підстраховки, а ще тому, що пацієнти цього самі просять.
6 захворювань, які краще лікувати без антибіотиків
Кашель. При кашлі через застуду антибіотики не приносять користі. Для полегшення симптомів найкраще використовувати домашні засоби, такі як чай з чебрецю, ромашки або парові інгаляції.
Тонзиліт. Якщо ангіна або тонзиліт викликана стрептококами, то так, може допомогти антибіотик. Від усіх інших патогенів користі від антибіотиків мало, симптоми проходять трохи швидше.
Фарингіт. При болю в горлі більше сенсу має полегшення симптомів без антибіотиків. Наприклад, за допомогою шавлії або знеболюючих.
Запалення носових пазух (гайморит). Дослідження показали, що незалежно від того, пити антибіотик чи ні, інфекція носових пазух проходить приблизно через десять днів. Організм може боротися самостійно, і має сенс лікувати симптоми, наприклад, паровими інгаляціями, знеболюючими і назальними спреями.
Середній отит. Доведено, що середній отит при прийомі антибіотиків лікується тільки на день швидше. Якщо з вуха виходить рідина, треба звернутися до лікаря!
Неускладнений цистит. Щоб не сформувалася стійкість до антибіотиків, фахівці не радять використовувати їх при неускладненому циститі. Замість цього слід лікувати симптоми: пити багато рідини і приймати знеболюючі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою