Методика включає в себе «скидання» біологічного годинника, що, за відомостями вчених, покращує сон і настрій
Вчені запропонували застосовувати безсоння для лікування депресії
Фахівці з Великобританії почали застосовувати для лікування депресії безсоння. Так звану хронотерапію запропонував професор, психіатр з Інституту психіатрії лікарні Модсли в Південному Лондоні Девід Віл.
Методика включає в себе «скидання» біологічного годинника, що, за відомостями вчених, покращує сон і настрій.
Сам процес займає п'ять днів. В першу ніч пацієнт не спить всю ніч; в наступні дні лягає рано, поступово роблячи це пізніше. Так, на наступний день пацієнти сплять з 17.00 до 01.00; потім 19.00 і 03.00, а на четвертий день лікування сон займає вже годинник з 21.00 і 05.00. У п'яту та наступні ночі пацієнти сплять з 23.00 до 07.00.
За дві години до раннього відходу до сну добровольці носять світлофільруючі окуляри з бурштину, що стимулює вироблення гормону сну мелатоніну за рахунок зменшення кількості денного світла, сприйманого мозком.
Як випливає з досліджень, лікування може мати негайний ефект, який настає вже через тиждень.
Хронотерапія вперше була досліджена в якості лікування депресії 40 років тому . За відомостями вченого, вона повторно «синхронізує циркадний ритм організму з сонцем, місяцем і денним світлом».
Експерт уточнив, що метод схожий на перезавантаження комп'ютера за допомогою механізму «управління, альт, видалення».
У невеликому, поки ще не опублікованому дослідженні 60 пацієнтів в Модсли в 2018 році, половина з яких пройшла п'ятиденний курс хронотерапії, у 50% симптоми покращилися за тиждень, а у 70% - протягом шести місяців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою