Зараження коронавірусом під час вагітності може призвести до порушення розвитку нервової системи плода. Це, своєю чергою, підвищує ризик розвитку психічних хвороб у майбутньому. Негативний ефект виявляється навіть якщо інфекція не передається від матері до дитини. Таких висновків дійшли американські вчені з Вашингтонського університету Сіетла
Коронавірус у вагітних підвищує ризик психічних хвороб у дитини
"Існує серйозна причина для занепокоєння, оскільки активація материнської імунної системи по-різному впливає на розвиток нервової системи плода та підвищує довгострокові ризики нейропсихічних порушень. Це було показано на моделях клітин мишей та людини", – кажуть фахівці.
У небезпеці можуть бути і діти, яким коронавірус не передався під час вагітності. Провівши аналіз пуповинної крові новонароджених, що не заразилися, вчені з'ясували, що інфекція організму матері викликає помітні зміни і в імунітеті дитини. У нього змінюється концентрація різних клітин імунної системи. Крім того, формується так звана поліфункціональна цитокінова відповідь, яка готує організм до швидкого вироблення безлічі цитокінів. При цьому відповідь у плода діє навіть через тривалий час після одужання матері. Максимально підтверджена тривалість склала 221 день з моменту встановлення діагнозу, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Immunology.
Вчені відзначили, що в деяких випадках число цитокінів у плода досягає такої ж величини, як і в організмі зараженої коронавірусом матері. І це дуже небезпечно у розвиток нервової системи дитини.
Наразі не можна достовірно оцінити вплив імунних змін на програму розвитку плода. Наприклад, з'ясувати частоту розладів аутичного спектра під впливом інфекції у вагітних можна лише через п'ять років спостережень дітей. Крім того, деякі порушення можуть виявитися у дорослому віці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?