Після перенесеного COVID-19 багато пацієнтів відзначають погіршення когнітивних функцій: погіршується пам'ять, знижується здатність концентруватися, важче дається вирішення завдань, які раніше не викликали проблем. Як допомогти відновити функції мозку? На це питання відповів лікар-невролог Олексій Руденко
"Відновлення пам'яті - досить абстрактне поняття, тому що не існує певного стандарту цієї функції мозку, - зазначив доктор Руденко. - Є цілком чіткі шкали та критерії для оцінки гостроти зору або, наприклад, обсягів печінки, але щодо пам'яті таких показників немає. Тому Розмірковувати потрібно швидше про адаптацію організму до навколишнього середовища, наприклад, є спостереження, що у вагітних жінок вся увага спрямована на плід, на майбутню дитину, і адаптаційні механізми знижені - звідси і виникає ослаблення концентрації у майбутніх мам. відбувається за COVID-19".
Щоб відновити адаптаційні механізми організму, необхідно створити ті умови, які були до хвороби, чи навіть краще: забезпечити повноцінне харчування, якісну доставку кисню до головного мозку, добрий венозний відтік та відсутність інтоксикації, – каже Олексій Руденко. Для цього лікар може призначити прийом антиоксидантів та препаратів, які покращують регенерацію тканин та пошкоджених органів.
Крім того, інтоксикація при коронавірусі викликає порушення венозного відтоку і доставки кисню до тканин головного мозку - це призводить до послаблення уваги і пам'яті. Щоб вирішити ці проблеми, в першу чергу потрібно позбавитися токсину (для цього використовують антиоксиданти). Другий етап - наситити киснем головний мозок, у цей період рекомендовані легкі ноотропи та венотоніки. І третій – прийом ацетилхолінів, які використовують для відновлення функції пам'яті”, – радить Руденко.
При цьому фахівець наголошує: займатися самолікуванням не варто, необхідно звернутися до невролога, який допоможе підібрати препарати. "Під час ковіда уражаються нирки та серцево-судинна система, а отже, терапія має підбиратися з урахуванням усіх цих обставин та загального стану хворого, вона не повинна провокувати стрибки тиску або інакше посилювати існуючі проблеми", - наголосив Руденко.