Уникнути неприємних наслідків для свого здоров'я під час різкої зміни погоди цілком і без сильних лікарських препаратів
Чому організм реагує на погоду
Вважається, що на метеочутливість страждають приблизно половина жителів Землі. Різка зміна погоди – з теплого сонячного дня на дощовий та вітряний – може спровокувати у них не лише сильний головний біль, а й стрибки тиску, погіршення зору та інші неприємні наслідки.
Самі медики поки не дійшли єдиної думки, чому так відбувається. Одні впевнені, що це реакція вегетативної нервової системи, інші звинувачують у всьому дефіцит різних хімічних речовин в організмі або гормонів, таких як серотонін (визначає настрій) та мелатонін (регулює сон).
За словами лікаря-терапевта Наталії Семенцової, швидше за все у погіршенні самопочуття відіграють роль обидва фактори.
- Організм здатний підлаштовуватися під довкілля: вегетативна нервова система змінює частоту серцевих скорочень, дихання. І тому синтезуються певні хімічні речовини. Посудини розширюються або, навпаки, звужуються, відповідно змінюється тиск, – каже медик.
Як перестати боятися зміни погоди?
На думку Семенцової, більшість людей, які страждають на сильні головні та м'язові болі під час перепадів температури або атмосферного тиску, насправді самі винні в цьому.
– Людина часто сама себе налаштовує: якщо погода міняється, значить, у мене заболить голова. Із цим боротися дуже важко. Тут скоріше потрібна допомога психолога, – упевнена лікарка.
Вчені з різних країн неодноразово проводили дослідження з цієї теми. Результати приголомшують: якщо людина забувала про майбутню зміну погоди або не знала про неї, вона могла зовсім не відчувати проблем зі здоров'ям.
Більше того, як з'ясували японські дослідники, дуже часто метеочутливі люди схильні перебільшувати ступінь своїх страждань і болю. У результаті, вже почувши про майбутні зміни в кліматі, вони заздалегідь бояться рухатися, чекають мігрені та інші неприємності. Допомогти таким людям можуть фізіопроцедури та тривала робота з психологом, упевнені вчені.