Астигматизм - це поширене порушення, що викликає нечіткість зору. Аномалія виникає, коли рогівка (прозора передня частина оболонки ока) набуває неправильної форми або є порушення форми кришталика ока
Якість зору: через що виникає астигматизм і які у нього симптоми
В результаті людина втрачає здатність чітко бачити різні предмети на будь-якій відстані - вони як би знаходяться в розфокусі. Астигматизм може виникати за інших порушень зору – короткозорості та далекозорості, попереджають фахівці Американської оптометричної асоціації (American Optometric Association). Також він може поєднуватись з катарактою або передувати її розвитку.
Причини та фактори ризику астигматизму
Астигматизм може бути спадковим та вродженим, нерідко він є від народження.
Також захворювання може розвинутись після отриманої травми ока або операції на оці.
Ще одна причина розвитку астигматизму – кератоконус. У цьому випадку виникає прогресуюча деформація рогівки, яка поступово набуває конусоподібної форми.
Симптоми астигматизму
Астигматизм може зменшуватися або збільшуватися з часом. Його симптомами зазвичай є затуманений зір на будь-якій відстані та дискомфорт в очах – людина може скаржитися на різь, відчуття піску в очах та подібні симптоми.
Також при астигматизмі можливі:
- головний біль, що стають результатом підвищеного навантаження на очі; - швидка стомлюваність очей, особливо під час використання комп'ютера чи гаджетів.
Астигматизм діагностує офтальмолога під час комплексного обстеження очей. Для оптичної корекції лікар може рекомендувати окуляри або спеціальні контактні лінзи.