Жінки вдвічі частіше відчувають симптоми посковідного синдрому. Такого висновку дійшли дослідники з біотехнологічної компанії 23andMe.
Постковідний синдром у жінок
Американська компанія у сфері генетичних аналізів та біотехнологій провела дослідження, яке показало, що жінки вдвічі частіше стикаються з постковідним синдромом, ніж чоловіки. Більше того, підвищений ризик цього тривалого розладу загрожує пацієнтам із тривожними станами та депресіями. Спостереження продемонстрували, що майже половина жертв постковідного синдрому зазнає його проявів протягом 6 місяців або довше. Дані дослідження ще не пройшли незалежну оцінку, вони ґрунтуються лише на розповідях самих пацієнтів, але його висновки збігаються з іншими невеликими за спостереженнями, що також підтверджували, що жінки частіше стикаються з постковідним синдромом.
Автори вивчили інформацію більш ніж 100 000 осіб, які перенесли COVID-19. З них приблизно 25% мали ознаки постковідного синдрому на зразок втоми або сплутаності свідомості протягом не менше 12 тижнів. Порушення у роботі мозку, підвищена втома та задишка – це ключові симптоми постковідного синдрому, на які скаржилися його жертви. Приблизно 19% мали сплутаність свідомості, 14% - задишку і через рік після коронавірусу.
Ще в 7% спостерігалося прискорене серцебиття, як встановили вчені. Зі 100 000 учасників понад 26 000 страждали від постковідного синдрому, і лише у 7 000 його офіційно діагностували. Попередні підсумки показують, що жінки вдвічі частіше стикаються з діагнозом, порівняно з чоловіками. Дослідники зробили поправку на вік, етнічне походження та наявні порушення здоров'я. Також наявність депресії та тривожного розладу ще до діагностики COVID-19 вдвічі збільшувала ризик подальшої появи синдрому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен