Дослідження показало, що щелепний біль може стати більш інтенсивним під час менопаузи. Рівень болю тісно пов'язаний із показниками естрогену.
Менопауза та біль у щелепі
Вчені з Клініки Майо виявили зв'язок між статевими гормонами (особливо естрогеном) та сприйняттям болю. Зазвичай у нашій свідомості менопауза пов'язана з припливами, порушеннями сну та підвищеною дратівливістю. Тим дивніше дізнатися, що втрата естрогену, що спостерігається під час менопаузи, може впливати на сприйняття жінками болю, особливо щелепного. Дослідники встановили, що біль у щелепі, який є другим за ступенем поширеності м'язово-скелетним болем після больових відчуттів у спині, посилюється при настанні клімаксу.
Йдеться про скронево-нижньощелепні розлади, що являють собою групу з більш ніж 30 патологій, що викликають болі та дисфункції м'язів щелепи та суглобів. Ці проблеми та пов'язані з ними болі мучать дуже багатьох людей. За оцінками Американського національного інституту стоматологічних та черепно-лицьових досліджень, тільки в США майже 5% дорослого населення або 12 млн осіб зазнають болю в ділянці скронево-нижньощелепного суглоба. Жінки стикаються з ними вдвічі частіше за чоловіків, і вчені давно вважали, що до цього призводять гормони.
Автори дослідження виявили, що в пізньому перехідному періоді менопаузи інтенсивність подібних болів у жінок справді зростає. І деякі класичні симптоми менопаузи на кшталт припливів більшою мірою корелюють із болями в ділянці щелепи. З віком обидва ці фактори ставали менш помітними. Результати дослідження унікальні тим, що вперше показують зв'язок симптомів щелепного болю з проявами менопаузи та з тим, що їхня інтенсивність буває різною залежно від стадій клімаксу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як назвати дитину згідно з її знаком зодіаку, щоб дитина була щасливою?
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня