До лікаря Еллі Кеннон звернувся пацієнт, який страждає від болю в животі кожні 3-4 тижні. Але обстеження не показували патологій.
Часті болі у животі
Часто такі симптоми спровоковані синдромом роздратованого кишечника. Ця проблема надзвичайно поширена, зазвичай пов'язана з прийомом певної їжі. Її жертви зіштовхуються з болем у животі, закрепами, діареєю та здуттям. Синдром подразненого кишечника можна діагностувати лише після того, як тести послідовно виключать інші серйозні проблеми. Для діагностики потрібно проводити ендоскопію та колоноскопію, а також аналізи крові.
Спеціальні дієти, на жаль, вам не допоможуть. Однак фахівці можуть порадити визначити, які саме продукти харчування є спусковими гачками загострень, щоб їх можна було виключити. Для цього необхідно вести харчовий щоденник, куди ви записуватимете, які продукти вживаєте, і чи відчуваєте ви після їхнього прийому неприємні симптоми. Послідовне включення та виключення різних компонентів їжі до раціону - це довгий і неприємний шлях, але по-іншому знайти винуватців ваших проблем не можна. Існують деякі ліки, які дозволяють вгамувати болі в животі і загальне нездужання.
До речі, ще одним можливим поясненням ваших симптомів є розлад травлення під назвою СНБР – синдром надмірного бактеріального росту у тонкій кишці. При ньому бактерії починають рости не в тій частині кишечника, що провокує постійне здуття, біль та зміни в роботі цього органу. Оскільки проблема бактеріальна, лікування складається з курсу антибіотиків, але виписати їх може тільки лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою