Експерти встановили, що організм по-різному сприймає антивікові препарати залежно від статі.
Рівень очікуваної тривалості життя жінок значно вищий, ніж у чоловіків. Однак представники жіночої статі сильніше схильні до вікових захворювань і побічних реакцій на ліки. Дослідники захотіли встановити, чому чоловіки в середньому не можуть жити довше, а жінкам – менше страждати на вікові захворювання.
Під час дослідження дали омолоджуючий препарат рапаміцин самцям та самкам плодових мушок для вивчення їх впливу на представників різних статей. Виявилося, що рапаміцин сприяє збільшенню тривалості життя та уповільненню вікових патологій кишечника у самок мух, але не самців.
«Попередні дослідження показали, що самки краще реагували на рапаміцин щодо продовження життя, ніж самці у мишей, і тепер ми знайшли головний механізм цих відмінностей в експериментах на мушках», – розповів один із авторів роботи Ю-Сюань Лу.
Фахівці зауважили, що прийом препарату посилює аутофагію, що є утилізацією клітинних відходів у жіночому кишечнику. Проте чоловічі кишкові клітини, мабуть, мають високу активність аутофагії, яку може додатково збільшити рапамицин.
Фахівці також фіксували цей ефект рапаміцину на мишах. У самок мишей виявили більш інтенсивну аутофагію після лікування рапаміцином.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?