Вимикання всіх екранів за дві години до того, як лягти спати, може допомогти у дотриманні так званої «гігієни сну», але на ваш ідеальний сон можуть вплинути й інші несподівані фактори.
Такі речі, як забезпечення темряви в кімнаті, де ви спите, і вживання ромашкового чаю перед сном — це лише деякі з кроків, які ви можете зробити для покращення гігієни сну.
Але низка інших, менш очевидних факторів може бути причиною того, що вам важко заснути вночі. Ви можете робити неправильно, що впливає на ваш сон.
1. Матеріали матраца
Дослідження на мишах, під час якого тестувалися леткі органічні сполуки з чотирьох різних матраців, показало, деякі з них можуть викликати проблеми з диханням у мишей. Найгіршим винуватцем серед матраців була подушка з пінополіуретану, вкрита вінілом.
Хоча новий матрац з органічної бавовни може бути недоступний для всіх нас, потенційне використання наматрацника з органічної бавовни і свіже повітря може допомогти підтримати наше респіраторне здоров'я, поки ми спимо.
2. Енергійна зарядка ввечері
Фізичні вправи покращують якість сну, проте виявляється, що помірна фізична активність може бути ефективнішою для поліпшення сну, ніж активна діяльність. Ті, хто вже боровся з безсонням, почувалися краще, коли тренувалися вранці, а не ввечері.
Оскільки вправи стимулюють симпатичну нервову систему, а сон залежить від стимуляції парасимпатичної нервової системи (відпочинок та травлення), для покращення якості сну вправи повинні також включати парасимпатичну діяльність, таку як йога, медитація, тай чи дихальні вправи.
4. Занадто багато часу в приміщенні
Якщо ми проводимо велику частину дня у приміщенні без яскравого денного світла, а потім проводимо вечори у добре освітлених приміщеннях, дивлячись на екрани, що випромінюють яскраве синє світло, ми порушуємо наш природний циркадний ритм.
Це може викликати у нас сонливість протягом дня і знизити вироблення мелатоніну вночі, що означає, що ми щосили намагаємося заснути.