Вчені вперше виявили в серці людини мікропластик, який використовується у виробництві харчової упаковки та фарб.
Про те, що мікропластик було вперше виявлено у людському серці, поінформувало видання Daily Mail. Повідомляється, що в рамках дослідження група медиків з пекінської лікарні Аньчжень в Китаї проаналізувала зразки серцевої тканини, взятої у 15 пацієнтів, які перенесли операцію на міокарді, а також зразки крові, взяті до і після операції.
«Припускають, що люди вдихнули або проковтнули частинки мікропластику. За допомогою лазерної та інфрачервоної візуалізації було виявлено від десятків до тисяч окремих частинок мікропластику, їхня кількість варіювалася у різних пацієнтів», - повідомляється в Daily Mail.
На думку вчених, потрібні додаткові дослідження для вивчення того, як саме частинки пластику потрапляють у тканини людського серця. Але навіть ті дані, що представили китайські лікарі, викликають тривогу, оскільки вони є не унікальним, а лише свідченням проникнень мікропластика в організм людей. До цього наявність мікропластика виявляли в легенях, мозку та крові людей.
Мікропластик – це шматочки пластику розміром менше 5 мм. Вони поділяються на дві основні категорії: первинні, які викидаються безпосередньо у навколишнє середовище, та вторинні, які надходять із предметів переробки пластику. Відомо, що мікрочастинки пластмаси, що потрапляють в кров, можуть прилипати до зовнішньої мембрани еритроцитів і негативно впливати на їх здатність переносити кисень. Також їхнє перебування в організмі пов'язують з розвитком раку, серцевих захворювань та деменції, з проблемами фертильності. Вчені констатують, що людський організм не здатний розщеплювати пластик в організмі, із чим пов'язаний розвиток запалення.