Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Готуємо шкіру до сонця: 15 правил

23:00, 15 Бер 2013 · Категорія: Жіноче здоров'я · Переглядів 2711 · 

У цей період правильна дієта особливо важлива, оскільки допомагає захистити шкіру від зміни температурного режиму і відновитися після браку вітамінів в зимовий період.

Готуємо шкіру до сонця вже сьогодні

Готуємо шкіру до сонця вже сьогодні



1. Хороше травлення - запорука здорової шкіри. На нашій шкірі миттєво відображаються порушення в процесі травлення. Щоб допомогти шлунку краще впоратися зі з'їденими продуктами, приймайте їжу завжди в певні години, добре пережовувати, їжте не кваплячись. Слідкуйте за тим, щоб їжа була легкою, при готуванні використовуйте якомога менше жиру.

2. Повноцінна і збалансована дієта. Серед захисних механізмів шкіри основне місце займає речовина меланін, саме вона відповідальна і за появу засмаги (у тому числі і в солярії). При незбалансованому харчуванні або занадто низькокалорійній дієті, процес вироблення меланіну порушується. Щоб знизити негативний вплив сонячних променів і отримати гарну засмагу, шкірі просто необхідне повноцінне харчування.

3. Зволоження зсередини. Шкіра під впливом багатьох факторів швидко втрачає вологу, не встигаючи відновлюватися. Виною цьому не тільки сонце і кондиціонери, але й центральне опалення і калорифери взимку. Зневоднена шкіра стає більш вразливою до впливу УФ променів, суха шкіра до того ж швидше обгорає. Саме тому рекомендується пити не менше 1,5-2 літрів води в день. Підтримуючи рівень води на належному рівні протягом усього року (1-1,5 літра), ви уповільнює процес утворення зморшок і допомагаєте виводити токсини, шкіра виглядає здоровою.

4. Вороги шкіри ховаються і в щоденних звичках, їх потрібно застерігатися, щоб уникнути передчасного старіння шкіри. Так, вживання алкоголю зневоднює шкіру і призводить до розширення судин і схиляє до почервоніння шкіри. Тютюн звужує кровоносні судини, тим самим, ускладнюючи постачання організму киснем і перешкоджаючи регенерації еластичних волокон. Стресові ситуації підривають запаси вітамінів B і C.

5. Вітамін C є потужним антиоксидантом і запобігає утворенню вільних радикалів, які вивільняються вже при короткому контакті шкіри з сонцем. Саме вільні радикали на 70% винні в старінні шкіри. Вітамін C стимулює також вироблення колагену. Джерела вітаміну C знають усі - цитрусові, ківі, а влітку до них додаються червона і чорна смородина, полуниця, болгарський перець.

6. Вітамін А підсилює активність ензимів, які відповідальні за регенерацію шкіри і робить її міцніше і стійкіше до негативного впливу ззовні. Основні джерела вітаміну A - яйця, морська риба, печінка, нирки, фініки, курага, зелені частини рослин, молочні продукти.

7. Залізо насичує шкіру киснем. Щоб насичувати шкіру необхідним киснем, в крові повинно міститися достатня кількість заліза, саме воно доставляє кисень до клітин у формі гемоглобіну. М'ясо, морепродукти і яйця містять залізо в достатній кількості, щоб покрити потребу організму. У поєднанні з вітаміном C, всмоктування заліза збільшується.

8. Цинк, сірка і силіцій - ці мінерали також дбають про нашу шкірі. Цинк (риба, морепродукти, гарбузове насіння) взаємодіє з вітаміном A в процесі регенерації шкірного покриву і незамінний при синтезі колагену і еластину. Сірка (горох, капуста, пивні дріжджі) сприяє пігментації шкіри, що особливо важливо для отримання рівного загару. Силіцій (висівки, ріпчаста цибуля, сухофрукти) визначає мінерал в боротьбі з втратою еластичності шкіри.

9. Захисний бетакаротин. Бетакаротин є попередником вітаміну А, він сприяє виробництву меланіну, тим самим, прискорюючи появу засмаги. Бетакаротин зустрічається у всіх оранжево-червоних фруктах і овочах (морква, персики, червоний болгарський перець, помідори), а також в шпинаті і петрушці. Візьміть в звичку з'їдати щодня по одному з цих продуктів в сирому вигляді. Багата бетакаротин дієта не тільки готує шкіру до засмаги, але й дарує їй здоровий колір.

10. Протеїни незамінні для відновлення шкіри. Щоб меланін вироблявся безперебійно, що особливо важливо під впливом сонячних променів, в щоденному раціоні має бути достатньо багатих білком продуктів. Протеїнами багаті продукти тваринного походження (м'ясо, риба, сир, яйця), бобові (квасоля, горох, соя), крупи (манна, гречана, вівсяні пластівці), макаронні вироби, горіхи.

11. Вітамін E - сильний антиоксидант, його здатність боротися з процесами окислення шкіри під впливом УФ променів дозволяє запобігти передчасному старінню. Щоб збагатити дієту вітаміном Е, досить додати в щоденний раціон дві столові ложки оливкової олії extra virgin (першого віджимання), половинку авокадо або 20 г мигдалю. Не варто забувати, що перераховані вище продукти висококалорійні і принцип "чим більше, тим краще" в цьому випадку не працює, тому що зайві калорії дадуть про себе швидко знати в проблемних зонах.

12. Вітамін B - справжня есенція здоров'я для шкіри. Вітаміни групи B (особливо B1, B2, B3 і B5) відповідають за здоров'я і захисні сили шкіри. Збільшивши їх вміст у щоденному харчуванні можна навіть запобігти деякі види шкірної алергії (у тому числі алергію на сонце) і поліпшити її опір негативному впливу зовнішніх факторів. Зелені листові овочі, цільні зернові, дріжджі і риба постачають вітаміни групи B в достатній кількості.

13. Скоротіть вживання кави. Зловживання кави скорочує резерви вітамінів групи В, магнію і цинку. Трав'яні чаї, які не тільки корисні, але й допомагають активувати процес травлення, до того ж вони зволожують шкіру. Щоб отримати освіжаючий напій додайте до чаю кілька кубиків льоду і часточку лимона. Зелений чай до того ж є сильним антиоксидантом.

14. Омега-3 і Омега-6 - містяться в них поживні речовини та антиоксиданти дозволяють відновити пошкоджені клітини шкіри і нейтралізувати дію вільних радикалів в організмі. Крім того, вони дозволяють повернути шкірі втрачену вологу, що особливо важливо після перебування на сонці. Жирні кислоти Омега-3 і Омега-6 містяться в рибі, сухофруктах і насінні рослин. Збільште їх частку в своєму раціоні в літній час або під час відпустки, і ви отримаєте ефект лосьйону після засмаги зсередини.

15. Волокна проти запору. Збалансована робота кишечника і своєчасне виведення з організму токсинів - це база здорової і свіжої шкіри. У теплу пору року прохідність кишечника декілька сповільнюється, що збільшує схильність до запорів. Щоб уникнути неприємних наслідків, щоденна дієта повинна бути багата волокнами (свіжі овочі і фрукти, бобові, висівки). Не забудьте також про велику кількість рідини, переважно води.

Важливо! Дотримуватися правил дієти для здорової шкіри потрібно протягом усього року, адже негативний вплив і стресові ситуації підстерігають шкіру обличчя кожен день.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

1:20
5 симптомів, котрі вказують на рак у жінок
15:30
Їжа, яка подарує вам красивий вигляд
9:30
Три звички, котрі призводять до утворення зморшок
19:30
Одяг та взуття, які приносять біль вашій спині
9:30
5 продуктів, котрі збережуть вашу молодість
13:30
5 звичок, котрі роблять вашу шкіру старішою
6:30
Необхідні обстеження для молочних залоз
15:30
4 заповіді здорового харчування для жінки
8:30
Причини, через які у жінки болить в районі тазу
1:20
Жіноча косметика, яка здатна викликати рак
7:30
Топ-5 продуктів для жіночої краси
10:30
Мінуси від використання губної помади
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
6:30
Коли через випадіння волосся варто йти до лікаря
7:30
5 найбільших помилок у догляді за волоссям
19:30
Що означає надмірна кровотеча під час місячних
12:30
Найкраща дієта для красивого волосся
6:30
7 переваг капусти для жіночого здоров'я
17:30
Чому в жінок депресія під час менопаузи
0:20
Переваги бурякового соку для жіночого здоров'я
17:30
Їжа для красивого волосся та нігтів
9:30
Скільки кроків на день треба робити жінкам
9:30
Чому виникає горбик на шиї
8:30
Конкретні проблеми, які приносить взуття на підборах
7:30
Чай, який позитивно впливає на здоров'я жінок
1:20
Чому жінки мерзнуть більше, ніж чоловіки
19:30
Вчені назвали хворобу, яку жінці можуть принести високі підбори
1:20
Каші, котрі найкраще підійдуть жінкам
22:30
Як можна боротися з випаданням волосся
15:30
Переваги та недоліки кератину для волосся
12:30
5 видів депіляції, які найчастіше обирають жінки
23:30
Позитивний ефект від полірування волосся
19:30
Як правильно наносити оливкову олію на волосся
9:30
Переваги масок для волосся з ефектом фарби
8:30
Правила догляду за пористим волоссям
6:30
5 порад, як відновити волосся після завивки
13:30
Причини виникнення темних кіл під очима
13:30
Три корисні правила для жінок, як голитися в інтимній зоні
9:30
4 гормони у жінок та за що вони відповідають
8:30
5 речей, від яких жінкам треба відмовитися влітку
Здоров'я в соцмережах: