Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Адреногенітальний синдром

Категорія: 

Адреногенітальний синдром - уроджена вірилізуюча гіперплазія коркової речовини наднирковиків, зумовлена порушенням біосинтезу її гормонів через дефіцит ферменту 21-гідроксилази. Внаслідок зниження біосинтезу кортизолу і альдостерону підвищується продукція тестостерону.

Клініка адреногенітального синдромаГіперпродукція тестостерону спричинює передчасне статеве дозрівання у хлопчиків та появу ознак гермафродитизму у дівчаток. Це основні симптоми. Характерні також втрата натрію, води та артеріальна гіпотензія, ступінь яких залежить від вираженості дефіциту альдостерону.

Діагностика адреногенітального синдромаЗа наявності сумнівів щодо статі (гіпертрофований клітор може бути прийнятий за статевий член) визначають статевий хроматин. Якщо це зробити неможливо, то хворого обов'язково направляють у медико-генетичний консультативний центр. Рівень метаболітів гормонів кори наднирковиків (17-кетостероїдів) за наявності цієї хвороби підвищений.

Лікування адреногенітального синдромаЛікування амбулаторне, довічне. Призначають таблетовані форми глюкокортикоїдів.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus