Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Алопеція

Категорія: 

Алопеція - випадіння або відсутність волосся на голові чи інших волосистих ділянках шкіри. Розрізняють кілька варіантів алопеції - за розповсюдженням (вогнищева, дифузна, змішана й тотальна), а також за етіологією і патогенезом.

Природжена алопеція


Вона часто поєднується з іншими спадковими дефектами, невиліковна.

Симптоматична алопеція


Її розглядають як ускладнення тяжких загальних хвороб (тиф, грип, сепсис, бешиха, вітряна віспа, ендокринопатії, еритродермії, гіпертермічний синдром, анемії) та інтоксикацій, у тому числі медикаментозних (цитостатичні засоби, антикоагулянти), наслідок впливу радіації. Вона завжди дифузна. В разі вилікування основної хвороби ріст волосся відновлюється.

Вогнищева (гніздова) алопеція


Етіологія і патогенез її невідомі. Припускають вплив фокальних вогнищ інфекції (тонзиліт, гайморит, карієс зубів), стресових ситуацій. Несподівано для хворого з'являються круглі вогнища повного випадіння волосся різної величини. Вони збільшуються, зливаються і може розвинутися тотальна алопеція (випадіння всього волосся). Шкіра у вогнищах не має запальних явищ, не лущиться, лискуча; без місцевих відчуттів.

Лікування алопеції


Усунення можливих причинних факторів, загальнозміцнювальні засоби, препарати цинку, вітаміни (ретинол, піридоксин, ціанокобаламін); у тяжких випадках - анаболічні і кортикостероїдні гормони. Місцево - втирання соку цибулі, часнику, перцевої настойки, гідрокортизонової мазі, деперзолону.
Сифілітична алопеція виникає в частини хворих у вторинний період сифілісу. Вона є вогнищевою. Вогнищ багато, розміри їх невеликі. Волосся у вогнищах випадає не все, значно рідшає (нагадує хутро, ушкоджене міллю). Шкіра не змінена, не лущиться. Це ураження може поєднуватись із дифузною сифілітичною алопецією. Одночасно є й інші симптоми сифілісу, серологічні реакції на сифіліс позитивні. Такі хворі підлягають стаціонарному обстеженню і лікуванню в шкірному диспансері. У процесі лікування сифілісу ріст волосся відновлюється через 2-З міс.
Рубцева алопеція може виникнути на місці вогнищ дискоїдного червоного вовчака, склеродермії, травм, глибокої піодермії тощо, незворотна.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus