Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Гемофілія

Категорія: 

Гемофілія - спадкове захворювання, зумовлене дефіцитом факторів VIII (гемофілія А), IX (гемофілія В) і XI (гемофілія С) зсідання крові. На гемофілію А і В хворіють тільки хлопчики, а на гемофілію С - і хлопчики і дівчатка. Хвороба проявляється кровотечами з раннього дитинства.

Клініка гемофіліїОсновний синдром гемофілії - кровотечі, які виникають внаслідок незначної травми, рідше спонтанно, і мають циклічний перебіг. Гематоми локалізуються на голові, тулубі, кінцівках, в суглобах; спостерігаються кровотечі з слизових оболонок рота і носа. У дітей нерідко бувають кровотечі при екстракції зуба, порізах, ін'єкціях. З віком частішають крововиливи у суглоби, черевну порожнину, гематурія. Частота і тяжкість кровотеч залежать від ступеня дефіциту факторів зсідання крові. В діагностиці мають значення правильно зібраний анамнез, вказівка на кровотечі у чоловіків по материнській лінії.

Діагностика гемофіліїВ гематологічному центрі проводять тести на гіпокоагуляцію крові. При гемофілії час зсідання крові подовжений, порушено тромбопластиноутворення, відмічається дефіцит VIII, IX або XI фактора зсідання крові. Ускладнення гемофілії: пневмонія, стискання тканин гематомою, інфікування гематоми, вторинні остеоартрози, ниркова колька.

Лікування гемофіліїЛікування полягає в заміщенні відсутнього фактора зсідання. Хворі з кровотечею підлягають госпіталізації в гематологічний стаціонар. До замісної терапії належать: а) вливання нативної плазми в дозі 25 мл/кг маси тіла, б) антигемофільної плазми - по 10-15 мл/кг на добу в 2 прийоми, в) кріопреципітату - по 10-15 мл/кг на добу внутрішньовенно струменем. Переливання свіжоцитратної крові дає менший лікувальний ефект. Уводять інгібітори фібринолізу - 5 % розчин амінокапронової кислоти до повної зупинки кровотечі. Місцево призначають тромбінову губку. При крововиливах у суглоби в перші години проводять аспірацію крові з порожнини з наступним введенням гідрокортизону, а потім імобілізують суглоб на 2-3 доби. Хворі на гемофілію підлягають диспансерному нагляду. Необхідно запобігати травмам у дітей дошкільного і молодшого віку.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus