Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Гігантизм

Категорія: 

Гігантизм - синдром, який характеризується посиленим пропорційним ростом, що перевищує норму (понад 200 см для чоловіків та більше ніж 190 см для жінок). Пов'язаний з надмірним виділенням гормону росту внаслідок інфекції, травми, аденоми гіпофіза. Розвивається в пубертатному віці.

Клініка гігантизмуНа початку хвороби спостерігається відносно пропорційний ріст скелета, в подальшому в його розвитку виникають диспропорції: відносно довгі кінцівки, широкий тулуб, малі розміри черепа. Можуть відзначатися гіпогеніталізм та прояви нецукрового діабету.

Діагностика гігантизмуВизначають рівень гормону росту в крові - може бути його збільшення. За наявності пухлини гіпофіза спостерігається збільшення розмірів турецького сідла. Дані рентгенографії кісток свідчать про пізнє окостеніння епіфізарних хрящів.

Лікування гігантизмуНайчастіше потреби у лікуванні немає. За наявності пухлини - рентгенотерапія (опромінення гіпоталамо-гіпофізарної ділянки), парлодел.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus