Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Недостатність тристулкового клапана

Категорія: 

Недостатність тристулкового клапана (трикуспідальна недостатність) у більшості випадків буває відносною. Вона зумовлена дилатацією правого шлуночка в пізній стадії хронічної серцевої недостатності.

Клініка недостатності тристулкового клапанаПереважає правошлуночкова недостатність. Характерні систолічне набухання і пульсація шийних вен, збільшення печінки, набряки на нижніх кінцівках. У третьому-четвертому міжреберних проміжках справа від грудини вислуховується систолічний шум, який підсилюється на вдиху, що можна підтвердити за допомогою фонокардіографії. На рентгенограмах визначають дилатацію правих шлуночка і передсердя. В діагностиці допомагає ехокардіографія.

Лікування недостатності тристулкового клапанаЛікування серцевої недостатності зменшує прояви відносної недостатності тристулкового клапана.
Комбіновані (складні) вади серця - поєднання недостатності клапана і стенозу отвору (наприклад, недостатності мітрального клапана і мітрального стенозу). При складній ваді уражаються два різних клапани. Складні вади серця, як правило, мають ревматичну етіологію. Діагностика їх завжди утруднена. Симптоматика залежить від ураження окремих клапанів, але деякі симптоми відсутні. В діагнозі доцільно вказати, яка саме вада переважає. Лікування - як при ізольованих набутих ревматичних вадах серця. Прогноз менш сприятливий, а хірургічне втручання технічно складне і не завжди можливе. Найчастіше зустрічається мітрально-аортальний стеноз, рідше - аортальна недостатність і мітральний стеноз, ще рідше - аортально-мітрально-трикуспідальний стеноз.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus