Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Рак шийки матки

Категорія: 

Рак шийки матки трапляється найчастіше серед злоякісних пухлин жіночих статевих органів.
Причиною його розвитку є венеричні захворювання, інфікування вірусами герпесу та папіломи. Фоном для його розвитку є псевдоерозії, лейкоплакії, поліпи шийки матки. До передракових станів належить дисплазія епітелію. Раковий процес виникає найчастіше на межі багатошарового плоского і циліндричного епітелію. Рак шийки матки буває внутрішньоепітеліальний (доінвазивний), мікроінвазивний та інвазивний; форми росту пухлини: ендофітна, екзофітна, мішана. При екзофітній формі пухлина росте у просвіт піхви, втрачає гладкість, набуває вигляду цвітної капусти і може виповнювати просвіт піхви. Ендофітна форма характеризується проростанням пухлини у м'язовий шар шийки матки, внаслідок чого обсяг шийки збільшується, вона ущільнюється. При розпаді пухлини утворюється кратероподібна виразка. Рак шийки матки може поширюватися на тіло матки, параметрій, піхву.

Клініка раку шийки матки


Залежить від стадії процесу. Перебіг інвазивного та мікроінвазивного раку безсимптомний (доклінічна стадія). У І стадії можуть бути серозні або серозно-кров'янисті виділення; контактна кровотеча після статевого акту, вагінального дослідження, огляду вдзеркалах. У II - III стадії з'являються біль у низу живота, в попереку; виділення серозно-гнійні, мають вигляд м'ясних помиїв, неприємний запах (вони є наслідком витікання лімфи і крові при розпаді пухлини). У хворих порушується загальний стан, з'являються швидка втомлюваність, дратівливість. Пухлина може проростати в сечовий міхур і пряму кишку, відповідно з'являються розлади сечовипускання і закреп.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus