Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Тазовий абсцес

Категорія: 

Тазовий абсцес є наслідком запалення червоподібного відростка при його атиповій локалізації, осумкування інфікованого випоту, внутрішньочеревних гематом.

Клініка тазового абсцесу


Захворювання проявляється тупим болем у нижніх відділах живота, промежині, розладами сечовипускання, частими позивами до дефекаті, високою інтермітуючою чи гектичною температурою тіла. Ці ознаки виникають на 5-7-й день від початку хвороби чи від дня операції.
При обстеженні живота можна виявити помірний парез кишок, болючість над лобком без симптомів подразнення очеревини. Цінним діагностичним прийомом є пальцеве дослідження прямої кишки; у жінок, окрім того, - вагінальне дослідження. При цьому в початковій стадії захворювання на задньому склепінні піхви або передній стінці прямої кишки виявляють болючий малорухомий інфільтрат; за наявності сформованого абсиесу знаходять ділянку флюктуації.

Лікування тазового абсцесу


Лікування проводять у хірургічному стаціонарі. В стадії інфільтрату призначають антибактеріальну терапію, введення в пряму кишку теплого настою квіток ромашки. Наявність флюктуації є прямим показанням до розтину гнояка, який у жінок виконують через заднє склепіння піхви, у чоловіків - через передню стінку прямої кишки. Порожнину гнояка промивають і дренують трубками. Після розтину абсцесу лікування проводять за загальними правилами гнійної хірургії.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus