Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Туберкульозний плеврит

Категорія: 

Туберкульозний плеврит - специфічне запалення плеври. Для нього характерне відкладання фібрину на плевральних листках, між якими скупчується запальна рідина. Плеврит може бути сухим (фібринозним) або ексудативним. Він ускладнює інші форми туберкульозу легень або внутрішньогрудних лімфатичних вузлів, але може бути першим і єдиним проявом захворювання.

Сухий плеврит проявляється підвищенням температури тіла, болем у грудній клітці, сухим кашлем. Перкуторних змін над легенями немає, прослуховується шум тертя плеври; при рентгеноскопії виявляють обмеження рухів діафрагми.
Ексудативний плеврит може розпочатися із нездужання, пітливості. Далі різко піднімається температура тіла, іноді до 39-40 °С, з'являються біль у грудях, задишка. При обстеженні виявляють відставання однієї половини грудної клітки під час дихання, тупість і відсутність або різке ослаблення дихання над ексудатом, ослаблене голосове тремтіння. На рентгенограмі видно гомогенне затемнення нижніх і середніх легеневих полів з косим верхнім контуром, деколи затемнена вся легеня. Серце зміщене в протилежний ураженню бік. Для підтвердження діагнозу і з лікувальною метою роблять плевральну пункцію.

Туберкульоз плеври з накопиченням гнійного ексудату називається емпіємою. Він виникає внаслідок поширення казеозних змін на плевру або прориву в плевральну порожнину каверни. Характеризується тяжким станом хворого, тривалим перебігом, погано піддається лікуванню.
Туберкульозну природу плевриту не завжди легко встановити, тому всіх хворих, які перенесли ексудативний плеврит, відносять до групи підвищеного ризику захворювання на туберкульоз, яка підлягає диспансерному нагляду.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus