Аденоїди - це хронічне збільшення глоткової мигдалини. Захворювання лімфоглоточного кільця займають перше місце за поширеністю серед усіх лор-захворювань у дітей.
Аденоїди у дитини
У віці від 2 до 7 років аденоїди виявляють у 40 з 1000 оглянутих дітей, тобто у 4%. При цьому серед групи дітей, що часто хворіють, частота може доходити до 70%.
Крім очевидної проблеми із утрудненим носовим диханням, аденоїди можуть супроводжуватися зниженням пам'яті, труднощами у навчанні. Дитині буває складно заснути, з'являється хропіння, енурез.
Порушується прикус, форма голови. З'являється постійна втома, швидка стомлюваність. Іноді можуть турбувати отити, порушення слуху, частий нежить, порушення постави і навіть відставання у розвитку.
Аденоїди намагаються лікувати без операції, оскільки є операційні ризики, видалення це зниження захисних функцій організму. Крім того, аденоїди мають властивість проходити з віком.
Операцію проводятьу разі важкого обструктивного апное синдрому під час сну, повторюваних отитів, повної відсутності носового дихання.
Аденоїди у дитячому віці є маркером порушень у ділянці голови та шиї. Вони можуть виявлятися у вигляді головного болю, втоми, порушення сну, проблем з легенями та серцем.
Остеопатичне лікування спрямоване на відновлення функціональних взаємозв'язків як у рівні горла, і з іншими частинами організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою