Найчастіше самолікування може наносити більше шкоди, ніж користі, тому важливо дотримуватися рекомендацій лікарів
Головні помилки, коли лікуєш хворе горло
Лікар-оториноларинголог Володимир Зайцев перерахував найбільш часті помилки, які допускають люди, коли вдаються до самолікування.
Однією з помилок лікар назвав надмірне захоплення інгаляціями, особливо народними, на зразок дихання над картоплею. Справа в тому, що таке самолікування призводить до появи набряків, які призводять до задухи і збільшують ризики ускладнень.
Ще однією частою помилкою є прийом антибіотиків без призначення лікаря. Для багатьох перші ж неприємні відчуття в горлі є ознаками насувається ангіни, тому вони, грунтуючись на попередньому досвіді, починають купувати антибіотики. Якщо причина хвороби вірусна, а не бактеріальна, то антибіотики будуть прийняті даремно.
Буває і протилежна помилка - повна відмова від антибіотиків, не дивлячись на заяву лікаря. Та ж ангіна вимагає антибактеріального лікування, полоскання горла тут не допоможуть.
До речі про полоскання. Найчастіше, замість покупки спеціальних лікарських засобів, люди приймаються полоскати горло будь-чому: содою, сіллю, йодом - і чим більше, тим краще. Однак, ці речовини можуть нашкодити горла: сіль здатна пересушити слизову задньої стінки горла, а сода викликає відчуття першіння, що тільки віддалить одужання.
Не забув лікар згадати і таблетки для розсмоктування. Багато людей хапаються за них при найменших проблем з горлом. З'їдають таблетку - не відчувають ефекту і приймають ще одну. В результаті порушуються рекомендації до застосування, викликаючи порушення в роботі інших органів і систем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою