Канадські дослідники з Торонто запевняють, що у людей з невеликим достатном вдвічі більший ризик повторно захворіти на рак.
Матеріальний стан впливає на рецидив раку
Експерти вважають, що різке збільшення вартості життя убагатьох розвинених країнах, може погіршити прогноз онкологічних пацієнтів та знизити їхнні шанси на повну перемогу над хворобою. Нестача коштів ускладнює їм процес найму доглядальниць, покупки корисних для них правильних продуктів або просто оплати рахунків за комунальні послуги, не кажучи вже про витрати на лікування.
У дослідженні канадських учених взяли участь 555 людей із пухлинами голови та шиї. Зазначимо, що у Канаді медичні послуги населенню надають безкоштовно, що вигідно відрізняє цю країну від США. Через два роки після завершення первинного лікування рак повернувся у кожного третього пацієнта, загальний сімейний дохід якого за рік був меншим за $25 000. У групі тих, у кого цей дохід перевищував $65 000, ймовірність рецидивів склала всього 12%. Після поправок на інші фактори і було встановлено, що до бідних пацієнтів рак повертається вдвічі частіше.
За словами авторів дослідження, розрив у матеріальному забезпеченні не лише серйозно погіршує загальну якість життя, а й впливає на результативність лікування. А це дещо підриває справедливість прислів'я про те, що здоров'я за гроші не купиш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою