Внутрішні органи можуть змінювати своє функціонування через вплив емоцій.
Вплив емоцій на тіло людини
Наукові дослідження пов'язують певні емоції з особливостями роботи різних органів нашого тіла, наприклад, гнів може негативно впливати на печінку, стрес – на серце та мозок, почуття страху – на нирки.
Злість. У стані сильної агресії змінюється функціонування печінки, шлунка та селезінки – фахівці пов'язують цю емоцію з виробленням та виділенням жовчі. Крім того, у людей, які зляться, нерідко виникають головні болі – це наслідок судинних спазмів, що спричиняються викидом специфічних гормонів. Якщо злитися доводиться часто, то підвищується ризик розвитку гіпертонії.
Горе. У цьому стані дихання стає поверхневим, вдихається менше кисню. Це сприяє його дефіциту в організмі та негативно впливає на легені, серце.
Страх. Тривалий чи надмірний страх супроводжується гормональними змінами, через які можуть постраждати нирки, ендокринна система.
Стрес. Чинить серйозний вплив на мозок (конкретно, на гіпоталамус) і серце. Якщо людина постійно перебуває у стресі, це збільшує ймовірність серцево-судинних захворювань. Крім того, стрес може призвести до посилення запалення в організмі.
Занепокоєння. Тривожність, хвилювання, занепокоєння - емоції, що впливають на перистальтику кишечника через викид нейротрансмітерів і гормонів в організмі. Як результат, виникає нудота, поклик у туалет, діарея.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму