Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиД-пантенол

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назвa: dexpanthenole;

основні фізико-хімічні властивості: мазь світло-жовтуватого кольору, однорідної консистенції;

склад: 1 г мазі містить 50 мгдекспантенолу;

допоміжні речовини: ланолін безводний, вазелін білий, ізопропілміристат, холестерин, метил- та пропілгідроксибензоат, вода очищена, парафін рідкий.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що сприяють загоюванню (рубцюванню) ран. Код АТС D03A X03.

Фармакологічні властивості.

Декспантенол– синтетичне похідне д-пантотенової кислоти, водорозчинного вітаміну комплексуВ, який відіграє значну роль в обміні речовин (вуглеводів, білків та жирів). Цей вітамін необхідний для здійснення процесу ацетилювання при глюконеогенезі, вивільненні енергії з вуглеводів, синтезі та розщепленні жирних кислот, синтезі стеринів та стероїдних гормонів, ацетилхоліну та інших речовин. Пантотеновакислота необхідна для здійснення функцій епітелію. Підвищення потреби у цій речовині спостерігається при ушкодженнях шкірних покривів або інших м’яких тканин тіла, а її нестачу можна поповнити шляхом місцевого застосуванняд-Пантенолу. Низька молекулярна маса д-Пантенолу, його гідрофільність та незначна полярність полегшують здатність до проникнення в усі шари шкіри. Допоміжні речовини поліпшують властивості мазі.

Показання для застосування. Мазь д-Пантенолзастосовують місцево при порушеннях цілісності шкірних покривів, спричинених механічними ушкодженнями або хірургічними втручаннями, при опіках різного походження, при запальних процесах шкіри, а також для обробки сухої шкіри (як джерело нейтральних жирів. Лікувальна дія препарату проявляється зменшенням сбербежу та поліпшенням перебігу процесу загоювання ушкоджень шкіри. У дітей мазьд-Пантенол може застосовуватися при висипаннях, подряпинах та подразненнях шкіри (наприклад від пелюшок).

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням препарату уражену ділянку шкіри слід попередньо обробити будь-яким антисептичним засобом. Мазь д-Пантенол рекомендується наносити на шкіру тонким шаром 1 – 2 рази на добу.

Тривалість лікування залежить від індивідуальних особливостей перебігу захворювання у пацієнта і визначається досягнутим терапевтичним ефектом та переносимістю препарату.

Побічна дія. Досі повідомлень щодо побічних ефектів препарату не надходило.

Протипоказання. д-Пантенол протипоказаний при індивідуальній підвищеній чутливості до декспантенолу.

Особливості застосування. Мазь д-Пантенол призначена лише для зовнішнього застосування. Слід уникати потрапляння препарату наслизові оболонки, особливо на коньюнктивальну оболонку очей.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Взаємодія д-Пантенолу з іншими лікарськими засобами для зовнішнього застосування не досліджена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі, що не перевищує 25°C. Термін придатності – 2 роки.

Не допускається застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus