Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиД-воід

САН ФАРМАСЬЮТИКАЛ ІНДАСТРІЗ ЛТД, Індія


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: desmopressin; 1-дезаміно-8-D-аргінін вазопресин;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний, прозорий розчин;

склад: 1 мл спрею містить десмопресину ацетату 0,1 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, кислоти лимонної моногідрат, динатрію гідро фосфату дигідрат, бензалконію хлорид (50% розчин), вода очищена.

Форма випуску. Спрей назальний дозований.

Фармакотерапевтична група. Препарати гормонів для системного застосування. Гормони задньої частки гіпофіза. Код АТС Н 01В А 02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Десмопресин – це структурний аналог природного гормону аргінін-вазопресину. Десмопресин отриманий внаслідок змін у побудові молекули вазопресину – дезамінування 1-цистеїну й заміщення 8-L-аргініну на 8-D-аргінін. Ефект препарату досягається завдяки збільшенню проникності епітелію дистальних відділів звитих канальців для води і підвищенню її реабсорбції. Десмопресин зменшує об’єм сечі, що виділяється і збільшує її осмолярність, одночасно знижує осмолярність плазми крові. Це призводить до зниження частоти сечовипускання, нормалізації співвідношення нічного діурезу відносно добового. Дія препарату починається протягом 1 год і триває 8 - 12 год.

Фармакокінетика. За умови інтраназального застосування біодоступність десмопресину становить приблизно 10%. Абсорбція десмопресину при інтраназальному застосуванні швидка, але не повна. Помітна концентрація активної речовини в плазмі крові настає через 15 - 30 хв після застосування, максимум концентрації досягається через 1 год та залежить від введеної дози. Об’єм розподілу становить 0,2 - 0,3 л/кг. Десмопресин не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Період напів виведення після інтраназального введення в середньому становить 2,5 - 4,5 год. Незначна кількість десмопресину метаболізується в печінці.

Показання для застосування. Лікування нецукрового діабету у дорослих і дітей; лікування первинного нічного енурезу у дітей старше 6 років з нормальною концентраційною функцією нирок; проведення тестування на концентраційну здатність нирок.

Спосіб застосування та дози. Об’єм 1 дози спрею становить 0,1 мл, що відповідає 10 мкг десмопресину ацетату.

Нецукровий діабет

Дорослі: доза підбирається індивідуально, проте оптимальною дозою є 10 - 20 мкг 1 - 2 рази на добу.

Діти: 10 мкг 1 - 2 рази на добу. У випадку появи симптомів затримки рідини та/або гіпонатріємії (головний біль, нудота/блювання, підвищення маси тіла, у тяжких випадках – виникнення судом) слід припинити лікування і відкоригувати дозу.

Первинний нічний енурез

Клінічно ефективна доза підбирається індивідуально і може варіювати від 10 до 40 мкг. Рекомендована інтраназальна доза становить 20 мкг на ніч. Необхідно контролю вати прийом рідини. При виникненні ознак або симптомів затримки рідини та/або гіпонатріємії лікування повинне бути зупинено.

Рекомендований термін лікування препаратом 3 місяці, після чого протягом 1 тижня після зупинення лікування оцінюється необхідність повторного курсу лікування.

Проведення тестування на концентраційну здатність нирок

Для оцінки концентраційної здатності нирок застосовують таке дозування:

40 мкг – для дорослих;

20 мкг – для дітей старше 1 року;

10 мкг – для дітей до 1 року.

Після застосування препарату кількість сечі зібрана протягом 1 год не враховується. Протягом наступних 8 год збирають 2 порції сечі для вимірювання осмолярності. Необхідно контролю вати приймання рідини.

Якщо назальний спрей застосовується вперше, слід спочатку випробувати назальний аплікатор шляхом натискання його вниз 4 рази або доти поки не з’явиться спрей. Якщо спрей не застосовували протягом останнього тижня, слід випробувати його знову шляхом одноразового натискання або доти поки не з’явиться спрей.

Побічна дія. Головний біль, біль у животі, нудота, закладеність носа/риніт, носова кровотеча. Рідко можливі емоційні розлади у дітей, алергічні реакції.

Без одночасного обмеження приймання рідини під час лікування можливе виникнення затримки рідини в організмі та/або гіпонатріємії, що супроводжується головним болем, нудотою/блюванням, підвищенням маси тіла, у тяжких випадках – судомами.

Протипоказання. Підвищена чутливість до десмопресину або інших компонентів препарату; первинна психогенна полідипсія; серцева недостатність або інші стани, що вимагають призначення діуретиків; помірна або виражена ниркова недостатність (кліренс креатині ну нижче 50 мл/хв).

Передозування. Передозування препарату призводить до затримки рідини і гіпонатріємії.

Лікування. При безсимптомній гіпонатріємії без затримки рідини в організмі слід тимчасово припинити застосування препарату без обмеження рідини. При вираженій гіпонатріємії рекомендується інфузія ізотонічного або гіпертонічного розчину натрію хлориду. У випадках, коли затримка рідини суттєво виражена (судоми, втрата свідомості), до терапії слід додати сечогінні засоби.

Особливості застосування. Тест на концентраційну здатність у дітей віком до 1 року виконують винятково в умовах стаціонару і з наступним спостереженням.

При лікуванні первинного нічного енурезу об’єм рідини повинен бути обмежений, особливо за 1 год до прийому та протягом 8 год після застосування препарату.

При проведенні тесту на концентраційну здатність об’єм рідини повинен бути обмежений до 0,5 л, особливо за 1 год до прийому та протягом 8 год після застосування препарату.

Лікування без одночасного обмеження прийому рідини може призводити до затримки рідини в організмі та/або гіпонатріємії.

Пацієнти похилого віку, з низьким рівнем натрію в плазмі, з високим об`ємом добової сечі (від 2,8 до 3 л ) мають підвищений ризик виникнення гіпонатріємії.

Лікування десмопресином повинно бути зупинено у випадку гострого інтеркурентного захворювання, яке характеризується порушенням водного або електролітного балансу (системні інфекції, гарячкові стани та гастроентерит).

Вагітність і лактація.

З обережністю призначають при вагітності. Застосування у вагітних можливе лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. За необхідності призначення препарату під час лактації, годування груддю припиняють, оскільки десмопресин потрапляє в грудне молоко.

Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами.

Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Речовини, дія яких може стимулювати вихід антидіуретичного гормону, такі як трициклічні антидепресанти, селективні інгібітори оборотного захвату серотоніну, хлорпромазин і карбамазепін можуть підсилювати антидіуретичний ефект і збільшувати ризик виникнення затримки рідини.

Не стероїдні протизапальні засоби можуть спричиняти затримку рідини/гіпонатріємію.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, у вертикальному положенні, при температурі від 15°С до 25°С. Не заморожувати! Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Флакон з дозуючим пристроєм, назальним аплікатором та захисним ковпачком, що містить 50 доз (5 мл). Один флакон у картонній коробці.

Виробник. САН ФАРМАСЬЮТИКАЛ ІНДАСТРІЗ ЛТД.

Адреса.

Офіс. Acme Plaza, Andheri-Kurla Road, Andheri East, Mumbai 400059, India.

Екме Плаза, Ендхері-Курла Роад, Ендхері Іаст, Мумбай 400059, Індія.

Завод: Halol – Baroda Highway, Halol – 389 350, Gujarat, India.

Халол – Барода Хайвей, Халол – 389 350, Гуджарат, Індія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus