Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Декстроза

-


Декстроза

Код: B05BA03

Онкологічні


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: декстроза;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина;

склад: 100 мл розчину містять декстрози (глюкози) – 5 г або 10 г;

допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для внутрішньо венного застосування. Вуглеводи.

Код АТС В 05В А 03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Після внутрішньо венного введення гіпертонічного розчину глюкози підвищується осмолярність крові, стимулюються процеси обміну речовин, покращується детоксикацій на функція печінки, посилюється скоротлива функція міокарду, збільшується діурез. У процесі метаболізму глюкози у тканинах утворюється значна кількість енергії, яка необхідна для життєдіяльності організму.

Фармакокінетика. При внутрішньо венному введенні ефект розвивається по мірі надходження препарату у кров, поповнює організм рідиною та поживним матеріалом, короткочасно збільшуючи об’єм циркулюючої крові, особливо при сильній дегідратації. Після введення швидко розподіляється у тканинах організму. Екскретується нирками.

Показання для застосування.

Для 5% розчину Декстрози.

Поповнення об’єму циркулюючої крові (при дегідратації впісля операційному періоді, внаслідок блювання, проносу, при шоку, колапсі), геморагічні блокування легких гіпоглікемічних станів, які виникають у хворих на цукровий діабет на фоні цукрознижуючої терапії, як розчинник або інфузійнесередовище для введення інших лікарських засобів. Для поповнення нестачі вуглеводів в організмі при фізичних та розумових навантаженнях.

Для 10% розчину Декстрози.

Гіпертонічний розчин показаний при: гіпоглікемії, дегідратації (впісля операційному періоді, внаслідок блювання, проносу), детоксикацій нійін фузійній терапії, колапсі, шоку.

Спосіб застосування та дози.

Для 5% розчину Декстрози.

Ізотонічний розчин вводять підшкірно, внутрішньо венно крапельно та уклізмах.

Дорослим та дітям старше 15 років підшкірно та внутрішньо веннокрапельно вводять 300 – 500 мл та більше на добу, у поживних клізмах – від 300– 500 мл до 1000 – 2000 мл на добу, бажано крапельно. Максимальна доза рідинидля рутинного клінічного застосування не повинна перевищувати 2 л на добу, уразі шокового стану – максимум 2 л/год. Максимальна добова доза Глюкози становить 0,75 г/кг маси тіла на 1 годину.

Дітям у разі необхідності поповнення об’єму циркулюючої крові дозуванняГлюкози розчину 5 % проводять з урахуванням дефіциту рідини в організмі тадобової потреби в рідині дитини, розрахунок проводять за спеціальними таблицями.

Об’єм поживної клізми з Глюкози розчином 5 % повинен відповідати віку дитини у тій самій дозі, що для внутрішньо венних інфузій, бажано крапельно.

Для 10% розчину Декстрози.

Гіпертонічний розчин вводять внутрішньо венно крапельно: дорослим – по 20 – 50 мл на одне введення; дітям – по 10 – 15 мл на одне введення.

За необхідності – внутрішньо венно крапельно: дорослим – до 250 – 300 млна добу; дітям – із розрахунку 10 мл/кг маси тіла на добу.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Цукровий діабет і різні стани, що супроводжуються гіперглікемією.

Передозування. Можливий розвиток гіперглікемії тагіпергідратації. При цьому у пацієнтів спостерігається сухість шкіри та слизових оболонок, зниження напруженості очного яблука, часте поверхневе дихання без запаху ацетону, тахікардія, аритмія, можливі втрата свідомості, підвищення температури тіла. У разі передозування препарату призначають симптоматичне лікування та введення препаратів звичайного інсуліну в дозі 0,1ОД/кг маси тіла внутрішньом’язово або внутрішньо венно.

Особливості застосування. При тривалому внутрішньо венному застосуванні препарату необхідний контроль рівня цукру в крові.

Взаємодія з лікарськими засобами. До складу препарату входить хлористоводнева кислота. Таким чином, препарат не може бути розчинником для препаратів, що дестабілізуються у кислій рН.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі, в недоступному для дітей місці.

Заморожування препарату при умовах зберігання герметичності флакона не є протипоказанням дойого застосування. Незмочуваність внутрішньої поверхні флакона не є протипоказанням для застосування препарату. Після відкриття пакету розчин можна застосовувати протягом 12 годин при дотриманні правил асептики.

Термін придатності – 3 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus