Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиІрифрин

ПРОМЕД ЕКСПОРТС Пвт. Лтд., Індія


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: рhenylephrine hydrochloride; (R)-3-гідрокси-альфа-[(метил аміно) метил] бензол метанол (у вигляді гідро хлориду);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин;

склад: 1 мл розчину містить фенілефрину гідро хлориду 25 мг або 100 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид – 0,1 мг, динатрію едетат, натрію гідроксид, натрію мета бісульфіт, кислота лимонна, натрію цитрат дигідрат, динатрію гідроген фосфат дигідрат, натрію дигідроген фосфат безводний, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Альфа-адреноміметики. Код АТС S01F B01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат має виражену стимулюючу дію на постсинаптичні альфа-адренорецептори, при цьому вплив на бета-адренорецептори серця майже не виражений. Препарат виявляє вазоконстриктор ну дію, подібну дії норадреналіну, але при цьому у нього практично відсутня хронотропна та інотропна дія на серце. Вазопресорний ефект препарату менш виражений ніж у норадреналіну, але значно триваліший. При застосуванні у звичайних дозах не виявляє значного стимулюючого впливу на ЦНС. Після інстиляції фенілефрин скорочує дилататор зіниці, тим самим спричиняє її розширення, і гладкі м’язи артеріол кон’юнктиви. Впливає на циліарний м'яз, тому мідріаз не супроводжується циклоплегією.

Фармакокінетика. Фенілефрин легко проникає в тканини ока, розширення зіниці наступає протягом 10–60 хв після одноразового закапування. Мідріаз зберігається протягом 4–6 годин. Внаслідок значного скорочення дилататора зіниці, через 30–45 хв після інстиляції у волозі передньої камери ока можуть виявлятися часточки пігменту з пігментного листка райдужної оболонки. Це явище необхідно диференціювати із проявами переднього увеїту або з наявністю формених елементів крові у волозі передньої камери.

Показання для застосування.

Іридоцикліт (з метою профілактики виникнення задніх синехій та зменшення ексудації з райдужної оболонки ока).

Діагностичне розширення зіниці під час офтальмоскопії та інші діагностичні процедури, які необхідні для визначення стану заднього відрізка ока).

Проведення провокаційного тесту у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери та підозрою на закрито кутову глаукому.

Диференціальна діагностика типу ін’єкції очного яблука.

Передопераційне розширення зіниці (10 % розчин) в офтальмохірургії.

Розширення зіниці при проведенні лазерних втручань на очному дні та вітрео-ретинальній хірургії.

Глаукомо-циклітичний криз.

Синдром «червоного ока» (зменшення гіперемії та подразнення оболонок ока) (2,5 % розчин).

Комплексна терапія спазму акомодації.

Комплексна терапія прогресуючої короткозорості.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим та дітям старше 12 років.

При проведенні офтальмоскопії використовують одноразову інстиляцію 2,5 % розчину. Як правило, для досягнення мідріазу досить введення 1 краплі 2,5 % препарату в кон’юнктивальний мішок. Максимальний мідріаз досягається через 15–30 хв. і зберігається на достатньому рівні протягом 1–3 год. У разі необхідності підтримки мідріазу протягом тривалого часу, через 1 год. можлива повторна інстиляція.

У дорослих і дітей старше 12 років при недостатньому розширенні зіниці, а також у хворих з ригідною райдужкою (виражена пігментація) для діагностичного розширення зіниці можливе використання 10% розчину у тих же дозах.

Для проведення діагностичних процедур одноразова інстиляція 2,5% розчину використовується:

– як провокаційний тест у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери й підозрою на закрито кутову глаукому. Якщо різниця між значеннями внутрішньо очного тиску до закапування й після розширення зіниці становить від 3 до 5 мм рт. ст., провокаційний тест вважається позитивним;

– для диференціальної діагностики типу ін’єкції очного яблука: якщо через 5 хв. після інстиляції відзначається звуження судин очного яблука, ін'єкція класифікується як поверхнева; при збереженні почервоніння ока необхідно ретельно обстежити пацієнта на наявність іридоцикліту або склериту, тому що це свідчить про розширення судин у більш глибоких шарах тканин ока.

при увеїтах 2,5 % або 10 % розчин використовується для запобігання розвитку й розриву вже утворених задніх синехій; для зниження ексудації в передню камеру ока. З цією метою одна крапля препарату інстилюється в кон’юнктивальний мішок хворого ока (очей) 2-3 рази на добу.

при глаукомо-циклітичних кризах вазоконстриктор ний ефект фенілефрину чинить гіпотензивний вплив, що більш виражений у 10 % розчину. Для попередження глаукомо-циклітичних кризів 10 % препарат інстилюється 2-3 рази/день.

при підготовці пацієнтів до хірургічних втручань за 30-60 хв до операції для досягнення мідріазу проводиться одноразова інстиляція 10 % розчину. Після розкриття оболонок очного яблука повторні закапування препарату не допускаються!

Перед використанням очних крапель треба зняти алюмінієвий ковпачок із флакона, акуратно відкрити гумову пробку і надіти на флакон прикладену насадку-крапельницю, попередньо вийнявши її з герметичної обгортки. Для проведення інстиляцій треба зняти з насадки-крапельниці ковпачок, перевернути флакон догори дном і надавити на м’яку поверхню насадки-крапельниці.

Побічна дія.

У деяких випадках спостерігається печіння (на початку застосування), затуманення зору, подразнення, відчуття дискомфорту, сльозотеча, збільшення внутрішньо очного тиску, реактивний міоз (наступного дня після застосування; при цьому повторні інстиляції можуть давати менш виражений мідріаз, ніж напередодні; ефект частіше проявляється у пацієнтів літного віку).

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, серцеві аритмії, у т. ч. шлуночкові, артеріальна гіпертензія, рефлекторна брадикардія, оклюзія коронарних артерій, емболія легеневої артерії інфаркт міокарда (поодинокі випадки, при використанні 10 % розчину у людей літнього віку, які мали захворювання серцево-судинної системи).

Протипоказання.

- Вузько кутова або закрито кутова глаукома.

- Похилий вік пацієнта, особливо зі значними порушеннями з боку серцево-судинної або цереброваскулярної патології.

- Додаткове розширення зіниці під час хірургічного втручання у хворих з порушенням цілісності очного яблука або при порушенні функції сльозовиділення.

- Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

- Дитячий вік до 12 років, аневризма артерій (для 10 % розчину).

- Знижена маса тіла у дітей (для 2,5 % розчину).

- Гіпертиреоз;

- Печінкова порфірія;

- Вроджений дефіцит глюкозо-6- фосфатгідрогенази.

Передозування. При передозуванні можливі прояви системної дії фенілефрину.

Лікування: застосування альфа-адреноблокаторів, наприклад, ін’єкції фентоламіну внутрішновенно від 5 до 10 мг, за необхідності можна повторити.

Особливості застосування.

Застосування препарату в період вагітності та лактації. Не вивчено. Застосування можливе, якщо прогнозована дія для матері перевищує ризик для плоду або дитини.

Вплив на здатність керувати автомобілем та роботу з механічними приладами. На період дії препарату знижується гострота зору, перед початком керування автомобілем чи роботою з механізмами необхідно почекати, доки гострота зору повністю відновиться.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Мідріатичий ефект фенілефрину підсилюється при місцевому застосуванні атропіну. Застосування 2,5 % або 10 % розчину з інгібіторами МАО, а також протягом 21 дня після закінчення їх застосування, повинно здійснюватися з обережністю, тому що можливо розвиток системних адренергічних ефектів. Вазопресорна дія адренергічних агентів може потенціювати ся трициклічними антидепресантами, пропранололом, резерпіном, гуанетидином, метилдопа і м-холіно блокаторами. Використання 10 % розчину препарату разом із системним застосуванням бета-адреноблокаторів може призвести до гострої артеріальної гіпертензії. Препарат може потенціювати пригнічення серцево-судинної діяльності при інгаляційному наркозі.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати! Термін придатності – 2 роки. Після першого відкривання термін придатності – 1 місяць.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 5 мл у скляний флакон з кришкою - крапельницею або у пластиковий флакон крапельницю, № 1 у пачку.

Виробник. ПРОМЕД ЕКСПОРТС Пвт. Лтд., Індія

Адреса. 212, Аширвад Комерціал Комплекс, Д-1, Грін Парк, Нью –Делі-110016, Індія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus