Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиОктенісепт

Шюльке і Майр ГмбХ


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина, майже без запаху;

склад: 100 мл розчину містять октенідину дигідро хлориду 0,1 г, 2-феноксіетанолу 2 г;

допоміжні речовини: (3-кокос-жирної кислоти амідопропіл)-диметил-амонію ацетат,

D-глюконат натрію, гліцерин, натрію гідроксид, вода очищена.

Форма випуску. Розчин.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТС D08A J57.

Фармакологічні властивості
.

Фармакодинаміка. Октенісепт має широкий спектр антимікробної дії за рахунок гідрофобної взаємодії октенідину дигідро хлориду і феноксіетанолу з цитоплазматичними мембранами патогенних мікро організмів. Спектр антимікробної активності охоплює спорову та аспорогенну мікрофлору, грам позитивні та грам негативні бактерії (аеробні та анаеробні), гриби, віруси, включаючи мікобактерії туберкульозу, стрептококи, стафілококи, мультирезистентний золотистий стафілокок (MRSA), ентерококи, гонококи, менінгококи, пневмококи, ешерихії, шигели, протей, синьо гнійну паличку, коринебактерію дифтерії, гарднерели, аскоміцети, дерматофіти, кандиди, віруси герпесу, гепатитів В, С, D, ВІЛ, хламідії, мікоплазми, уреаплазми, трихомонади, іншу мікробну флору, резистентну до хіміотерапевтичних препаратів. Препарат не має токсичної дії і практично не всмоктується через слизові оболонки, шкіру та ранові поверхні. Мікроцид на активність препарату проявляється через 30 сек після застосування і має пролонговану дію. Знищує мікро організми, не ушкоджуючи клітини тканин. Застосування препарату сприяє загоєнню ран, опіків.

Фармакокінетика. Октенідину дигідро хлорид не адсорбується шкірою або слизовими оболонками. Феноксіетанол адсорбується у незначних кількостях і виділяється нирками у вигляді феноксіацетилової кислоти.

Показання для застосування. Антисептична обробка слизових оболонок та прилеглих до них тканин, шкіри; оброблення ранових поверхонь (включаючи пупочну рану новонародженого, гнійні рани в хірургічній та акушерській практиці), пролежнів, виразок (включаючи гангренозні), обробка операційного поля, перед-, в процесі та після проведення хірургічних, діагностичних та інших медичних маніпуляцій, при травмах (включаючи переломи), опіках (глибоких та поверхневих), оброблення саднин, тріщин (наприклад сосків молочних залоз при годуванні груддю), після операційних швів; лікування та запобігання запаленню статевих органів, сечовивідного каналу (включаючи захворювання, які передаються статевим шляхом); попередження і лікування інфекцій ротової порожнини, носоглотки, очей, антисептичного промивання порожнин (включаючи гайморові, лобні придаткові пазухи); загальне миття всього тіла у пацієнтів з мультирезистентним золотистим стафілококом (MRSA).

Гігієнічна та хірургічна обробка рук медичного персоналу.

Профілактика внутрішньо лікарняного та професійного зараження ВІЛ-інфекцією та гепатитами, при потраплянні потенційно контагіозного матеріалу на слизові оболонки (у тому числі очей) та шкіру.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням препарату рекомендується очистити ділянки шкіри, слизових оболонок, що підлягають обробці. Антисептик рівномірно наноситься на поверхню шкіри і слизові оболонки, ранові поверхні за допомогою тампона, змоченого в достатній кількості розчину, або зрошують за допомогою розпилювача. Поверхня повинна бути повністю змочена. Після обробки перед накладанням пов’язок, наклейок необхідно дати обробленій поверхні повністю висохнути.

При обробці тіла перед антисептичними операційними втручаннями спочатку протирається місце запланованого розтину, а потім прилеглі ділянки шкіри. При септичній операції обробка починається з периферії. Антисептична обробка операційного поля повинна проводитись мінімум двічі.

З метою обробки ран (включаючи пупочну рану новонароджених), опіків, пролежнів Октенісепт може застосовуватися у нерозведеному вигляді. При цьому застосовується обробка препаратом шляхом протирання змоченим у ньому тампоном, зрошення з пульверизатора або накладання марлевих пов’язок, змочених Октенісептом.

З метою профілактики та місцевого лікування запальних процесів для полоскання ротової порожнини, носоглотки Октенісепт необхідно розвести дистильованою (кип’яченою) водою 1 : 3, повторно полоскання слід проводити через 20 сек; для промивання порожнин (включаючи лобні, гайморові придаткові пазухи), носових ходів; при стоматитах, запаленні слизової оболонки очей, для санації носіїв дифтерії і стафілококів препарат розводять дистильованою (кип’яченою) водою 1 : 6. Хворим на дифтерію препарат рекомендується застосовувати методом розпилювання.

Для промивання статевих органів з метою профілактики запальних процесів (включаючи інфекційного походження) Октенісепт розводять дистильованою (кип’яченою) водою 1 : 6. У комплексному лікуванні запальних процесів (включаючи інфекційні захворювання) статевих органів препарат застосовується в нерозведеному вигляді або за необхідності розводиться дистильованою (кип’яченою) водою 1: 2, 1 : 3. При гострих і хронічних уретритах, уретропростати тах розчин вводять у сечовивідний канал в об’ємі 2 - 5 мл, процедуру повторюють 2 - 3 рази на добу. З метою профілактики венеричних захворювань рекомендується застосування Октенісепту після статевого акту.

Для загального миття пацієнтів з мультирезистентним золотистим стафілококом (MRSA) розчин Октенісепту, розведений дистильованою (кип’яченою) водою 1 : 2, 1 : 6, можна зігріти до температури тіла.

Для профілактики (наприклад у спортсменів) та лікування грибкових захворювань шкіри ніг і стоп обробку препаратом вказаної поверхні проводять 2 рази на добу (вранці і ввечері) методом розпилювання. Поверхня, яка оброблається, при цьому повинна бути сухою.

Кратність застосування Октенісепту – 2 - 3 рази на добу, за необхідності – до 6 разів на добу.

Не застосовувати в ділянці барабанних перетинок.

Побічна дія. Можливо короткочасне печіння у місці застосування; при полосканні порожнини рота – гіркий присмак.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

Передозування. Не відмічено.

Особливості застосування. При застосуванні у порожнині рота – не ковтати. При випадковому потраплянні значної кількості препарату в шлунок його слід промити великою кількістю води і прийняти активоване вугілля. При випадковому потраплянні концентрату препарату в очі їх слід промити проточною водою. Препарат не можна застосовувати в ділянці барабанних перетинок.

Вагітність і годування груддю. При вагітності препарат застосовують без обмежень. При застосуванні у період годування груддю для обробки тріщин сосків слід уникати потрапляння препарату у травний тракт дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не застосовувати Октенісепт з антисептиками, які містять йод.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не нижче -5 °С і не вище +25 °С, окремо від харчових продуктів. Термін придатності – 5 років у флаконах по 250 мл, 450 мл, 1 000 мл; 3 роки – у флаконах по 50 мл. Термін придатності антисептика після відкупорювання флакона – 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Полімерні флакони по 50 мл з пульверизатором; полімерні флакони по 50 мл з вагінальним аплікатором; поліетиленові флакони по 250 мл, 450 мл, 1 000 мл.

Виробник. Шюльке і Майр ГмбХ.

(Schülke & Mayr GmbH).

Адреса. 22851, Німеччина, Нордерштедт, Роберт-Кох Штрассе, 2.

Ексклюзивний імпортер продукції “Schülke & Mayr GmbH” в Україні ТОВ “Медпромінвест”.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus