Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиОлатропіл

АТ «Олайнфарм». Латвія.


Олатропіл

Код: N06BX

Ноотропи


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діючі речовини: гамма-аміномасляна кислота (аміналон), пірацетам;

1 капсула містить гамма-аміномасляної кислоти (аміналону) 125 мг (0,125 г),

пірацетаму 250 мг (0,25 г);

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, тальк.

Лікарська форма. Капсули.

Тверді білі желатинові капсули. Вміст капсул – порошок від білого до світло-кремового кольору.

Назва і місце знаходження виробника.

АТ «Олайнфарм».

Вул. Рупніцу 5, Олайне, LV - 2114, Латвія.

Фармакотерапевтична група.

Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТС N06B X.

Олатропіл – комбінований препарат, властивості якого зумовлені його складовими: гамма-аміномасляною кислотою (аміналоном) і похідним піролі дону – пірацетамом. Гамма-аміномасляна кислота (ГАМК) є основним медіатором процесів гальмування у центральній нервовій системі (ЦНС). Нейрометаболічний ефект препарату зумовлений переважно стимулюючим впливом на ГАМК-ергічну систему, що забезпечує нормалізацію динаміки нервових процесів. ГАМК підвищує активність енерг етичних процесів у центральній нервовій системі, поліпшує засвоєння глюкози, активує кровопостачання тканин мозку. Аміналон поліпшує динаміку нервових процесів у головному мозку, пам’ять, підвищує концентрацію уваги, сприяє відновленню рухової активності та мови після порушення мозкового кровообігу, виявляє м’який психостимулюючий ефект.

Другим компонентом Олатропілу є пірацетам, циклічне похідне γ-аміномасляної кислоти. Він є ноотропним засобом, що діє на мозок, покращуючи когнітивні (пізнавальні) функції, такі як здатність до навчання, пам’ять, увага, а також розумову працездатність. Механізмів впливу пірацетаму на центральну нервову систему, ймовірно, кілька: зміна швидкості поширення збудження у головному мозку; посилення метаболічних процесів у нервових клітинах; поліпшення мікро циркуляції шляхом впливу на реологічні характеристики крові, не спричиняючи при цьому судинорозширювальної дії. Покращує зв’язки між півкулями головного мозку і синаптичну провідність у неокортикальних структурах. Після тривалого застосування препарату відзначається покращення когнітивних функцій, покращення уваги. Ці зміни об’єктивно фіксуються на електрокардіограмі (посилення α- та β-ритмів мозку і послаблення δ-ритмів). Пірацетам пригнічує агрегацію тромбоцитів і відновлює еластичність мембрани еритроцитів, зменшує адгезію еритроцитів.

Пірацетам чинить протекторну і відновлювальну дії при порушенні функції головного мозку внаслідок гіпоксії, інтоксикації, електроконвульсивної терапії.

При комплексній дії обох компонентів посилюються ноотропні та антигіпоксичні процеси, підвищується фізична працездатність, покращується переносимість стресових впливів різного ґенезу. Виражений синергізм дії аміналону з пірацетамом дозволяє знизити терапевтичні дози кожного з компонентів комбінації, завдяки чому зменшуються можливі побічні ефекти і підвищується безпека лікування.

Аміналон і пірацетам, що входять до складу Олатропілу, після прийому внутрішньо добре всмоктуються, проникаючи в органи та тканини, у тому числі в головний мозок. Виводяться нирками частково у вигляді метаболітів, а пірацетам – більшістю в незміненій, неметаболізованій формі.

Показання для застосування.

Олатропіл призначають:

дорослим:

• при захворюваннях нервової системи для лікування судинної енцефалопатії (атеросклероз, гіпертонічна хвороба);

• при хронічній церебрально-судинній недостатності з порушеннями пам’яті, концентрації уваги, мови, запамороченням, головним болем;

• для лікування енцефалопатій (алкогольна, постінсультна, пост травматична);

• у терапії старечих деменцій (включаючи хворобу Альцгеймера);

• для лікування психоорганічних синдромів різної етіології;

дітям:

• у комплексній терапії дизлексії;

• з відставанням розумового розвитку.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до пірацетаму або до похідних піролі дону, а також до інших компонентів препарату.

Гостра ниркова недостатність, цукровий діабет, наявність в анамнезе алергічних реакцій, пов'язаних із вживанням фруктових соків, есенцій.

Гостре порушення мозкового кровообігу (геморагічний інсульт).

Термінальна стадія ниркової недостатності (при кліренсі креатини ну менше 20 мл/хв).

Хорея Гентингтона.

Дитячий вік до 8 років.

Вагітність або період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

У ряді випадків у людей літнього віку відзначається загострення серцевої недостатності. У цих випадках доза препарату повинна бути знижена або прийом препарату слід припинити.

Не рекомендовано призначення препарату Олатропіл® хворим з психомоторним збудженням.

При довготривалій терапії для хворих літнього віку рекомендується регулярний контроль за показниками функції нирок, при необхідності коригують дозу залежно від результатів дослідження кліренсу креатині ну.

Проникає через фільтрувальні мембрани апаратів для гемодіалізу.

У зв’язку з тим, що пірацетам знижує агрегацію тромбоцитів, необхідно з обережністю призначати препарат хворим з порушенням гемостазу, перед та після великих хірургічних операцій чи хворим із симптомами тяжкої кровотечі. При лікуванні хворих на кортикальну міоклонію слід уникати різкого переривання лікування, бо це може спричинити поновлення нападів. При довготривалій терапії у хворих літнього віку рекомендується регулярний контроль за показниками функції нирок, при необхідності коригують дозу залежно від результатів дослідження кліренсу креатині ну.

Проникає через фільтрувальні мембрани апаратів для гемодіалізу.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Олатропіл у період вагітності або годування груддю не застосовують, оскільки немає достатніх даних щодо застосування препарату у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Враховуючи, що у чутливих хворих при застосуванні препарату можуть виникнути побічні реакції (сонливість, порушення рівноваги, сплутаність свідомості) на час прийому препарату слід утриматися від керування транспортними засобами та виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги.

Діти.

Препарат можна застосовувати для лікування дітей віком від 8 років.

Спосіб застосування та дози.

Олатропіл приймають внутрішньо перед їжею.

Оптимальною дозою для дорослих є прийом 1 капсули 3-4 рази на добу. При необхідності можливе поступове підвищення дози до 6 капсул на добу.

Дітям віком від 8 років призначають по 1 капсулі 3 рази на добу.

Терапевтичний ефект, як правило, настає через 2 тижні від початку лікування.

Курс лікування препаратом становить від 1 до 2 місяців, при необхідності курс можна повторити через 6-8 тижнів.

Передозування.

Складові Олатропілу відносяться до класу нетоксичних речовин, тому випадків отруєння не відзначалося. У разі проявів психомоторного збудження при передозуванні препарату рекомендовано введення заспокійливих засобів.

При перевищенні дози можливе посилення проявів побічної дії препарату.

Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту немає, можна застосовувати гемодіаліз (виведення 50-60 % пірацетаму).

Побічні ефекти.

З боку нервової системи: часто – гіперкінезія; інколи – атаксія, головний біль, безсоння, порушення рівноваги, сонливість, підвищення частоти нападів епілепсії.

З боку імунної системи: гіпер чутливість, анафілаксія.

З боку травної системи: абдомінальний біль, біль у верхній частині живота, нудота, діарея, блювання.

З боку шкіри та підшкірних тканин: ангіо невротичний набряк, дерматити, свербіж, висип, кропив’янка.

Психічні розлади: підвищена збудливість, депресія, тривожність, сплутаність свідомості, галюцинації.

Інші: збільшення маси тіла, астенія, артеріальна гіпертензія, гіпертермія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Олатропіл підвищує дію антидепресантів, що особливо важливо у разі резистентних хворих до типових або атипових антидепресантів. Олатропіл знижує побічну дію нейролептиків, транквілізаторів та снодійних засобів.

Сумісний прийом з алкоголем не впливає на рівень концентрації у сироватці крові і концентрація алкоголю в сироватці крові не змінювалась при прийманні 1,6 г пірацетаму.

При сумісному застосуванні з тиреоїдними гормонами (Т3 + Т4) можлива підвищена дратівливість, дезорієнтація і порушення сну. Не відзначено взаємодії пірацетаму з клоназепамом, фенітоїном, фенобарбіталом, вальпроатом натрію. При застосуванні пірацетаму у дозі 20 мг/добу не змінюється пік та крива рівня концентрації зазначених препаратів у хворих на епілепсію. Високі дози (9,6 г добу) пірацетаму підвищували ефективність аценокумаролу у хворих на венозний тромбоз: спостерігалося значне зниження рівня агрегації тромбоцитів, рівня фібриногену, факторів Віллібрандта, в’язкості крові і плазми. Імовірність зміни фармакодинаміки пірацетаму під дією інших лікарських засобів низька, оскільки 90 % препарату виводиться у незмінному стані із сечею. Метаболічна взаємодія пірацетаму з препаратами, які метаболізуються зазначеними нижче ізоформами цитохрому Р 450, малоймовірна, оскільки в експериментах in vitro встановлено, що у дозі 142, 426, 1422 мкг/мл пірацетам не змінює активності таких ізоформ цитохрому Р 450 як CYP1A2, 2B6, 2C8, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1 i 4A9/11, а у дозі понад 1422 мкг/мл дещо пригнічує активність ізоформ CYP2A6 i ЗА 4/5 (на 21 % та 11 % відповідно), однак рівень Кі цих двох CYP-ізомерів залишається достатнім.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 капсул у блістері. По 3 блістери в картонній пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus