Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препарати







Панадол актив

-


Панадол актив

Код: N02BE01

Анальгетики


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: paracetamol;N-(4-гідроксифеніл)-ацетамід;

основні фізико-хімічні властивості:білі таблетки капсулоподібної форми, вкриті оболонкою, з плоскими краями, звід тиснутою літерою “P“;

склад: 1 таблетка містить 500 мгпарацетамолу;

допоміжні речовини: натрію бікарбонат, крохмаль розчинний, повідон, крохмаль маїсовий, калію сорбат (Е 202), вода очищена, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, віск карнаубський, титану діоксид (Е 171), полі декстроза, гідроксипропілм етилцелюлоза, гліцерину триацетат, полі етиленгліколь.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B E01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Парацетамол єаналгетиком-антипіретиком. Вважається, що механізм його дії пов’язаний зінгібуванням синтезу простагландинів, переважно у центральній нервовій системі. Вплив на периферичний синтез простагландинів практично відсутній, що зумовлює такі важливі фармакологічні властивості, як збереження захисного рівняпростагландинів у клітинах шлунково-кишкового тракту.

Натрію бікарбонат – допоміжна речовина у складі таблеток - підвищує швидкість розчинення таблетки та випорожнення шлунка, отже - прискорює всмоктуванняпарацетамолу і забезпечує більш швидкий початок дії.

Панадол Активмає більш швидкий початок аналгетичної дії у порівнянні з таблетками Панадол.

Початок знеболюючого ефекту таблеток Панадол Актив не залежить від того, коли приймати препарат – натще або разом з їжею.

Фармакокінетика. Парацетамол добре всмоктується у ШКТ. Пік концентрації у плазмі настає через 0,5 - 2 год після перорального прийому (доза 1 г, для дорослих). Метаболізується в печінці та виводиться із сечею здебільшого у формі глюкуронід- і сульфат-кон’югатів. Зв’язування з протеїнами плазми – мінімальне.

При фармакокінетичних дослідженнях на добровольцях було показано, що середні максимальні концентрації у плазмі настають принаймнівдічі швидше після прийому таблеток Панадол Актив, ніж після прийому таблетокПанадол (після прийому як однієї, так і двох таблеток), при цьому розбіжності були статистично достовірними.

Середній час напів виведення парацетамолу після прийому таблеток Панадол Актив становить 2 - 3 год.

Ступінь всмоктування парацетамолу після прийому таблеток Панадол Актив еквівалентний такому при прийомі звичайних таблетокпарацетамолу після прийому як однієї, так і двох таблеток (дані AUC).

Показання для застосування. Полегшення болю (головного болю, мігрені, невралгії, болю у спині, зубного, ревматичного болю, болю ум’язах та під час менструації, болю у горлі) та зниження температури тіла (при застуді, грипі тощо).

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для перорального застосування.

Дорослі і діти старше 12 років: по 1 - 2 таблетки, уразі необхідності – до 4 разів на добу, приймати з інтервалом не менше 4 год. Не більше 8 таблеток протягом 24 год. Максимальна тривалість лікування – 7днів.

Побічна дія. Можуть виникати алергічні реакції, такі як шкірний висип, біль в епігастрії, нудота, агранулоцит оз, анемія, тромбоцит опенія. При тривалому застосуванні, особливо у високих дозах, можлива гепатотоксична і нефротоксична дія (в т. ч. інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз), розвиток анемії (гемолітичної та а пластичної), панцитопенії, метгемоглобінемії.

Протипоказання. Гіпер чутливість добудь-якого компонента, що входять до складу препарату; порушення функції печінки або тяжкі порушення функції нирок. Вік до 12 років.

Дієта з обмеженням натрію. Уродженігіпербілірубінемії, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, виражена анемія, лейкопенія.

Передозування. Передозування парацетамолуможе спричинити печінкову недостатність через 12 - 48 год після разового прийому 10 г і більше парацетамолу.

При передозуванні парацетамолу необхідна швидка медична допомога, навіть якщо симптомів передозування не виявлено. Може бути необхідним призначення N-ацетил цистеїну або метіоніну.

Високі дози бікарбонату натрію можуть спричинити шлунково-кишкові симптоми, такі як відрижка та нудота. Крім цього, високі дози натрію можуть спричинити порушення електролітного балансу в крові. При цьому необхідно вжити відповідних з клінічної точки зору заходів.

Ризик передозування є вищим у пацієнтів з нецирознималкогольним захворюванням печінки.

Особливості застосування. Не застосовувати препарат зіншими засобами, що містять парацетамол. Не перевищувати встановленої дози.

Якщо симптоми не минають, треба звернутися долікаря.

Одна таблетка Паналол Актив містить 173 мг натрію (346мг у двох таблетках).

У разі прийому варфарину перед застосуванням препарату слід проконсультуватися з лікарем.

При тривалому застосуванні необхідно контролю вати склад периферичної крові та функціональний стан печінки. Парацетамол може спотворювати результати лабораторних досліджень вмісту в крові глюкози ісечової кислоти.

Дітям до 12 років призначають такі лікарські форми, як суспензія Панадол Бебі, таблетки Панадол і шипучі таблетки Панадол Солюбл.

Вагітність і лактація. Епідеміологічні дослідження не виявили жодного небажаного впливу парацетамолу при його застосуванні вагітними в рекомендованих дозах. Однак в питанні щодо можливості прийому препарату в період вагітності слід додержуватись рекомендації лікаря.

Парацетамол виділяється з грудним молоком у кількості, яка не має клінічного значення.

Здатність керувати автомобілем або технікою. Панадол Актив не має небажаного впливу на здатність керувати автомобілем або технікою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Тривале регулярне застосування парацетамолу може посилювати антикоагуляторнийефект варфарину та інших кумаринів з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не чинить значного ефекту. Метоклопрамід і домперидон можуть збільшувати швидкість всмоктування парацетамолу, а холестерамін – зменшувати. При нетривалому застосуванні згідно з рекомендованим режимом застосування зазначені взаємодії не мають клінічного значення. Барбітурати послаблюють жарознижуючу дію препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15 - 25°С). Термін придатності – 3роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus