Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиПантоз

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: pantoprazole;

основні фізико-хімічні властивості: кристалічний порошок білого з жовтим відтінком кольору;

склад: 1 флакон містить пантопразолу натрію еквівалентно 40мг пантапразолу;

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки тагастроезофагального рефлюксу. Інгібітори протонного насосу. Код АТС A02B C02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Пантопразол – це анти секреторний засіб, який блокуєш лункову секрецію шляхом інгібування Н+/К+-АТФази (“протонного насосу”). Препарат пригнічує термінальну фазу утворення соляної кислоти незалежно від природи подразника. Пантопразол спричиняє досить тривалийанти секреторний ефект ( приблизно 24 год).

Фармакокінетика. При внутрішньо венному введенні період напів виведення становить близько 1 год. Метаболізується в печінці системою цитохрому Р 450. Виводиться переважно із сечею. Не виводиться за допомогою гемодіалізу.

Показання для застосування. ПАНТОЗ у формі розчину для інфузій застосовують увипадках, коли хворий не може приймати ліки перорально. Пантопразол застосовують при пептичній виразці шлунка та дванадцяти палої кишки, що кровоточить, або схильністю до шлунково-кишкових кровотеч; при рефлюкс-езофагіті, при лікуванні станів підвищеної секреціїї шлункового соку, які супроводжують синдромЗоллінгера-Еллісона.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням порошок слід розвести в 10 мл 0,9% розчину натрію хлориду до отримання однорідної рідини, в такому вигляді розчин можна зберігати при кімнатній температурі не більше 2 год. Потім розбавити утворений розчин в 100 мл 5% розчину глюкози або 0,9% розчину натрію хлориду, або в розчині Рингера лактатному; після приготування розчину, готового до застосування, його можна зберігати при кімнатній температурі до 12 год.

Звичайно дорослим призначають по 40 мг, 1 раз на добу, протягом 7-10днів.

При синдромі Золлінгера-Еллісона лікування розпочинають з 80 мг кожні 12 год. В подальшому дозу поступово можна збільшити до 120 мг, кожні 12 год або 80 мг, кожні 8 год. Максимальна добова доза для дорослих не повинна перевищувати 240 мг. Тривалість кожної інфузії – не менше 15 хв.

При лікуванні у дорослих пептичної виразки, що кровоточить, призначаютьболюсно 80 мг пантопразолу за 2-5 хв після гемостазу. Далі відразу протягом 72год продовжують вводити внутрішньо венно краплинно із розрахунку 8 мг/год. Після цього внутрішньо венне введення припиняють і переходять на пантопразол у формі таблеток.

Звичайно вводять внутрішньо венно крапельно із розрахунку 3 мг/хв, аледовше 15 хв. Для інфузії застосовують інфузійну систему, що містить фільтр для запобігання потраплянню в кровоток преципітатів, які можуть утворюватись уготовому розчині. Перед підключенням ін фузійної системи до готового розчинуПАНТОЗУ її необхідно заповнити розчинником, який застосовувався для розведення (5% розчин глюкози або 0,9% розчин натрію хлориду, або розчин Рингералактатний).

Немає необхідності в коригуванні дози хворим з нирковою або печінковою недостатністю та пацієнтам похилого віку. Але слід мати на увазі, що у хворих з печінковою недостатністю існує можливість подовження періоду напів виведення.

Побічна дія. Взагалі препарат переноситься добре. При застосуванні високих доз ПАНТОЗУ при внутрішньо венному введенні можливі біль уживоті, в грудній клітці, шкірні висипання та свербіж. Рідше зустрічаються головний біль, реакції в місцях ін’єкції, диспептичні розлади, нудота, блювання, діарея, запаморочення та риніт.

Протипоказання. Не можна застосовувати ПАНТОЗ для парентеральноговведення хворим з відомою підвищеною чутливістю до пантопразолу.

Передозування. Випадків передозування не спостерігалося.

Особливості застосування. Немає даних щодо безпеки застосування ПАНТОЗУ увигляді розчину для інфузій при лікуванні дітей, вагітних і жінок, які годують груддю. Тому препарат слід призначати жінкам у стані вагітності та у період годування груддю лише за життєвих показань, зважуючи користь для матері та потенційний ризик для дитини. На час лікування потрібно припинити годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна змішувати ПАНТОЗ разом з іншими препаратами для парентерального застосування. Препарат несумісний разом із розчинами для парентерального харчування.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі 15-25 0С.

Термін придатності 3 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus