Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Три кита сімейних сварок

23:00, 21 Сер 2016 · Категорія: Психологія · Переглядів 1372 · 

У житті кожного одного разу з'являється своя людина, з якою хочеться прожити все життя. Здавалося б - він майже повністю відповідає нашим запитам, а ті дрібні "АЛЕ", здаються нешкідливими і їх легко виправляти.

Але проходить час, все частіше і частіше трапляється так, що все відбувається в розріз з нашими амбіціями, бажаннями, стараннями. Якщо ти переклеїв шпалери, то тебе запитають чому ти не купив освіжувач повітря.Такі моменти, коли що б ти не робив - це не має значення. І це завжди так прикро, відчуваєш себе нікчемним, негідним ні любові, ні розуміння, а свої дії - настільки марними, що просто залишаєшся замкнутим в собі або йдеш на відкритий конфлікт. Ось саме про тандемні конфліктих сьогодні і мова.

Що зазвичай відбувається в сімейних конфліктах?
Найпоширеніше - це підвищення голосу. Навіщо це робиться?Парадоксально, але в сімейних скандалах кричущого влаштує навіть раптова поява сусіда, який попросить просто заспокоїтися - і людина зменшить оберти, не тому що його попросили, а тому що все під контролем, все нормально: "Мене чують, я почутий - хоча б такою ціною. Значить я вартий уваги ". Цим можна пояснити той факт "гри на публіку", коли людина кричить для того, щоб бути почутим якщо не опонентом, то хоча б будь-якою іншою людиною (скандали дружин з чоловіками в торгових центрах, з'ясування відносин на сходовій клітці - все це насправді несе під собою лише одне повідомлення:"Чи підтримає мене хоч хтось.Чи хоч хтось мене почує". Але якщо на публіці розрулити ситуацію ціною надутих губ все ще можна, то в домашніх стінах може відбуватися справжня війна.



Три кита сімейних сварок

Три кита сімейних сварок




І ця війна може розвиватися за трьома технічним сценаріями:

1.Фехтування- почерговий напад один на одного - відображення випадів, як правило, в хід йдуть найпотаємніші знання один про одного, використовуються всі больові точки. Це глибокоранюча техніка, коли мета - зробити болючіше іншому, в той час, коли головна зброя - це найдорожче, що є в стосунках - довіра. Це сварка за принципом: "Ніхто не забутий, ніщо не забуте".Вихід з цього конфлікту може тривати дуже довго, як правило, напруга після першого акту не згасає, а все нові і нові непорозуміння розпалюють багаття образ.

2. Відкритий напад - на беззахисну, не готову до цього людину. Тут причинами, як правило, є проекція своїх особистих неприємностей.

На перший погляд може здатися, що ця тактика найбільш егоїстична, оскільки все зрозуміло - є жертва і є агресор, хто правий і хто винен теж ясно, але найсерйозніший дзвіночок - це справжнє віддалення партнерів один від одного. Не можна стверджувати, що один - розлючена тварина, а інший - терпляча овечка. Зовсім ні, тут вогонь розпалюється саме удаваною байдужістю, неприйняттям душевного болю близької людини, знеціненням його проблеми. Таким чином, напад має на меті звернути до себе увагу, заявити про свою присутність, свої проблеми, стати почутим і зрозумілим. Проте, ображена "жертва" цих послань не помічає, а з повним запалом намагається скультівіровать почуття провини на "агресора". Коло замикається, проекції посилюються.

3. Холодна війна - це найсерйозніша стадія відчуження, як правило, передує серйозним кризам аж до розриву відносин.На цьому етапі немає ніяких розмов - найбільш характерні прояви - роздільний сон, розмежування кіл спілкування. Критичними є проведення свят поодинці (кожен в своєму колі).

Тут важливо врахувати, що, як правило, фаза холодної війни не починається синхронно. Один завжди починає віддалятися раніше. Як би несправедливо це не здавалося, але ініціативу щодо примирення повинен взяти в свої руки той, хто все ще сумнівається, кого дуже сильно зачіпає байдужість. Абсолютний тупик - выдзеркалити поведінку партнера - це та сама розвилка життєвих доріг, якої в будь-яких відносинах необхідно усвідомлено і навмисно уникати. Через гордість, через біль і через амбіції, тому що інших шляхів зберегти відносини просто не існує.

У жодній сім'ї не вдається уникнути конфліктів і сварок, але незалежно від сценарію, вихід завжди тільки один - навчитися шанобливо ставитися до партнера. А це значить - не ображати, не звинувачувати, не нав'язувати свою думку. Тому дуже важливо навчитися говорити про почуття в техніці "Я-повідомлення", про ненапад, а йти назустріч. Ось самий елементарний приклад: "Мені дуже сумно від того, що наша розмова розвивається в такому тоні", замість: "Припини на мене кричати".


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
Сміх допоможе впоратись зі щоденним стресом
9:00
Рукоділля, яке покращує психологічний стан
0:40
Поради для боротьби з вигоранням на роботі
21:00
Запаморочення - ознака панічної атаки
11:00
Несподівана причина розвитку шизофренії
17:00
Різниця у наслідках чоловічої та жіночої депресії
12:00
Ипохондрия и агорафобия: ваш шаг к психологическому здоровью
17:00
Незвична причина підліткової депресії
11:00
Кохання - ліки від депресії
20:30
До чого призводить нервове виснаження?
11:30
Бережіть здоров'я: чому лайка може бути корисною?
10:00
Поради після зради: як налагодити стосунки?
20:30
Чому навесні загострюються психічні порушення?
9:30
Зрадники стрімко втрачають вагу
0:40
Як проявляється ПТСР?
9:00
Спільна риса нещасних людей
22:00
Поганий почерк дитини може бути ознакою проблем нервової системи
23:30
Риса характеру, яка допомгає схуднути
11:30
Відростити сивину: модний тренд чи зручність?
12:30
Фахівці назвали ознаки токсичних стосунків
7:00
Наукові способи стати щасливішими
23:30
Позитивне мислення покращує здоров'я
22:00
Кохання може зашкодити здоров'ю
22:00
Хвороби, які лікують тваринки
21:00
Психологічні поради для екологічного вивільнення гніву
0:20
Фактор, який підвищує ризик психічних порушень у дітей
7:00
Емоційне оніміння: поради психологів
7:00
Психологи розповіли, що жінки частіше зраджують
9:00
Сучасне лікування післяпологової депресії
6:20
Любов до обіймів може бути спадковою
14:00
Мікродозування грибами - новий спосіб лікування ментальних проблеми
0:20
Психологи розповіли, як не відкладати життя на потім через війну
0:40
Фахівці назвали найпоширеніші психічні розлади українців
15:30
Вплив освіти на психічне здоров'я
12:30
Науковці розповіли про причини виникнення депресії
11:00
Що впливає на оцінку людиною власної зовнішності?
14:00
Вплив стресу на здоров'я дітей
11:00
Поради під час лікування післяпологої депресії
13:00
Вплив тривожності на розвиток ожиріння
7:30
Поради, які допоможуть впоратись зі стресом
Здоров'я в соцмережах: