Страхи та тривожність можуть значно погіршувати якість життя. Варто дотримуватись кількох правил, які збережуть ментальне здоров'я.
Боротьба зі страхом та тривожністю
1. Зменшіть перебування у соціальних мережах. Щоб дізнатися по-справжньому важливі новини, достатньо приділити їхньому огляду десять хвилин на день. Зараз соціальні мережі "втягують" нас у конфлікт, роблячи його максимально наближеним. Вплинути на побачене та прочитане ви не можете, а воно на вас впливає.
2. Відновіть нормальний ритм життя, якщо він був порушений вашою тривожністю. Приготування обіду та прибирання квартири ніхто не скасовував. Побутові клопоти, звичні справи повертають вас до норми, у тому числі й психологічної.
3. Нормальний сон — запорука психічного здоров’я. Щоб почуватися добре, треба спати не менше восьми годин. Не варто намагатися боротися із безсонням медикаментами. Найкраще збільшити фізичне навантаження. «Змусіть себе гуляти годину перед сном у будь-яку погоду — вже за тиждень сон повернеться.
4. Треба наголосити на позитиві. Від дрібниць, які щодня дарує нам життя, до значних фактів. Вчасно зроблений ремонт, успіхи дитини в школі, батьки, що оговталися після хвороби — це все вкрай важливо для підтримки позитивного настою.
5. Обмежте коло спілкування з токсичними співрозмовниками. Не вступайте в суперечки і не приймайте всю негативну інформацію за істину. Пам’ятайте: ще рік тому всі вони чудово зналися на вірусології, сьогодні ці ж люди стали експертами в геополітиці та макроекономіці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою