Звісно, хворіти на рак не хоче ніхто. То як можна цього уникнути?
Профілактика онкології
1. Якщо Ви курите, краще відмовитися від цієї згубної звички. Пасивне куріння (часте перебування у приміщенні з курцем) також підвищує ризик захворіти на рак легені.
2. Правильно харчуйтесь.
Вживайте більше свіжих фруктів та овочів (не менше 500 г/д). Включайте в раціон цілісні злаки та боби. Обмежте жирну їжу (трансжири, тугоплавкі тваринні жири). Не зловживайте алкоголем та пийте більше чистої води (30 мл/кг. ваги). Підтримуйте індекс маси тіла в межах норми – 18-25 кг/м2 (регулярна фізична активність не менше 30 хв на день).
3. Уникайте тривалого перебування під сонцем, особливо південним, залишайтеся в тіні, захищайте шкіру одягом, сонцезахисним кремом, уникайте соляріїв та кварцових ламп.
4. Вакцинуйтеся від вірусного гепатиту В для зниження ризику раку печінки, від вірусу папіломи людини (ВПЛ) для попередження раку шийки матки.
5. Безпечна статева поведінка (використання презервативу, один статевий партнер).
6. Не нехтуйте скринінгом злоякісних новоутворень (мамографія, цитологічне дослідження шийки матки, колоноскопія, фіброгастродуоденоскопія та ін.). Особливо ретельне обстеження потрібно якщо в сім'ї в кількох поколіннях спостерігалися випадки раку, що повторюються.
7. Пройдіть ефективну реабілітацію після основного лікування, якщо Ви все ж таки захворіли.
А ви готові виконувати ці правила?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ознак, що дитина скоро сяде вам на шию
Як за поведінкою новонародженого зрозуміти, яким він буде в майбутньому?
Бурякові млинці: яскравий сніданок для дорослих і дітей