При укусі тварин завжди є ризик заразитися сказом. Про це захворювання і про те, що зробити, якщо вас вкусили кажан або лисиця, розповіли експерти з клініки Майо та Центрів з контролю та профілактики захворювань
Що робити, якщо вас вкусила дика тварина
Центри з контролю та профілактики захворювань США кажуть, що з усіх тварин передавати сказ іншим можуть лише ссавці. При цьому певні види тварин заражаються цим захворюванням частіше, ніж інші. Фахівці підкреслюють, що у домашніх тварин і худоби навряд чи ви виявите сказ, а ось з дикими тваринами не все так просто.
У більшості випадків сказ передається людям від таких диких тварин, як скунси, єноти, кажани, лисиці. Точно дізнатися, чи заражена тварина на сказ, можна, якщо перевірити її в клініці. При цьому іноді у заражених тварин буває сильна слинотеча та агресивна поведінка.
При цьому люди насправді на сказ заражаються досить рідко. У, наприклад, щорічно зустрічається лише 1-3 таких випадків.
При укусі тварини, якщо рана виявилася незначною, представники клініки Майо радять промити місце укусу водою з милом, а потім нанести крем з антибіотиком або мазь. Після того як ви все це зробите, накладіть пов'язку.
Якщо ж ви точно не знаєте, наскільки серйозний укус або рана здається глибокою, терміново зверніться до лікаря. При сильній кровотечі потрібно спочатку її зупинити за допомогою пов'язки чи чистої тканини.
Крім того, обов'язково потрібно звертатися за медичною допомогою, якщо після укусу ви помітите набряк, почервоніння або виділення у пошкодженому місці. Крім того, тривожним симптомом вважається висока температура.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому добре бути старшою дитиною?
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини