У багатьох застуда чи грип асоціюються із холодом. Але насправді захворіти на щось подібне можна і влітку. Певні віруси навіть частіше зустрічаються у теплий час, ніж узимку чи восени
З респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV) та вірусом грипу зіткнутися найчастіше можна взимку, оскільки в цей час стає холодніше і ми більше часу проводимо у приміщенні поряд з іншими людьми.
Влітку ж куди частіше зустрічаються вірус парагрипу 3 та ентеровіруси. Причому пік поширення цих інфекцій припадає на літо та ранню осінь.
При зараженні обома вірусами у людини з'являються симптоми, типові для застуди. Це занепад сил, нежить, головний біль, м'язові болі, кашель, біль у горлі. Ще через парагрип іноді виникає пневмонія і бронхіт. Відрізнити від алергії подібні інфекції можна через те, що при алергії зазвичай немає жару, болю в тілі, а також рідко виникає кашель.
Віруси, що викликають літні інфекції, можуть бути як з оболонкою (вірус парагрипу 3), так і без (ентеровіруси). Ця оболонка складається з жирних кислот і допомагає вірусу уникнути знищення імунної системи людини. Крім того, вірус парагрипу 3 найчастіше зустрічається на той час року, для якого характерні низька вологість і високі температури.
Вакцини від літньої застуди немає, тому для того щоб уникнути зараження, вам потрібно дотримуватися кількох правил. По-перше, триматися якнайдалі від хворих людей, по-друге, мити руки, по-третє, не торкатися свого обличчя.
Якщо ж ви таки захворіли, то лікуватися потрібно так само, як узимку. Тобто пити більше рідини, багато відпочивати, їсти поживні продукти.